Sobota, 18 maja 2024

Języki dla każdego

Skoncentrowanie procesu kształcenia i egzaminowania studentów PWSZ w zakresie języków obcych, a także stworzenie placówki, która w najbliższych latach stałaby się istotnym podmiotem na konińskim rynku w kształceniu językowym i tłumaczeniach to główny cel powołania Akademickiego Centrum Językowego PWSZ w Koninie.

Szkoła językowa działać będzie na różnych płaszczyznach. Po pierwsze skupi w jednym miejscu cały proces bezpłatnego nauczania języków obcych i egzaminowania z nich studentów wszystkich kierunków i lat. W ten sposób, jako jednostka organizacyjna uczelni, będzie realizowała jej zadania statutowe i programowe. Będą to lektoraty z praktycznej nauki języka angielskiego i praktycznej nauki języka niemieckiego.

Po drugie, ACJ będzie też prowadziło odpłatne studia podyplomowe, kursy i szkolenia. Proponowane języki do wyboru, to oprócz angielskiego i niemieckiego, hiszpański oraz rosyjski. Każdy zainteresowany będzie mógł znaleźć coś dla siebie ze względu na wiek, poziom i potrzeby.

Przewiduje się więc kursy dla dzieci z klas 4‒6, dla gimnazjalistów i uczniów zdających egzamin gimnazjalny, dla licealistów i maturzystów. Z myślą o dorosłych ‒ kursy z języków specjalistycznych, przygotowujące do egzaminów FCE, IELTS, TOEFL, dla firm, dla seniorów, jak też audyty językowe, obsługa językowa konferencji i tłumaczenia.
Planowane metody pracy są bardzo efektywne: zajęcia w małych grupach (nie więcej niż 10 osób), pozwalające na personalizację procesu nauczania, a także nauczanie problemowe, regularne powtórki utrwalające poznany materiał. Do tego przyjazna atmosfera, która obniża lęk i skłaniająca do naturalnej komunikacji w języku obcym.

Zajęcia będą obywały się dwa razy w tygodniu po 45 minut, na sześciu poziomach językowych: podstawowym (A1), niższym średnio zaawansowanym (A2), średnio zawansowanym (B1), wyższym średnio zaawansowanym (B2), zaawansowanym (C1,) wysoko zaawansowanym (C2). Przydział do poszczególnych grup uzależniony będzie od wyniku testu kwalifikacyjnego. Będzie również możliwość wykupienia dowolnej liczby godzin na spotkania z lektorem w systemie „jeden na jednego”.

Więcej na stronie:  www.acj.konin.pl