Niedziela, 14 lipca 2024

Trzeba mieć wizję

Kolejna edycja Akademii Młodej Przedsiębiorczości zakończyła się 1 grudnia w Sali Ratuszowej Urzędu Miejskiego w Koninie. Laureatem I nagrody jednogłośnie wybrano Przemysława Tomczaka za pracę na temat „Konińskie Centrum Przedsiębiorczości”.

PWSZ w Koninie, Konińska Izba Gospodarcza oraz Urząd Miejski w Koninie (Wydział Działalności Gospodarczej i Rozwoju), przy współpracy z uznanymi na rynku partnerami, przygotowały IV już edycję programu edukacyjnego związanego krzewieniem przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Celem projektu jest zorganizowanie szkoleń i wizyt studyjnych, które pozwalają uzyskać praktyczne umiejętności zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Studenci zakwalifikowani do udziału w projekcie realizowali projekt od listopada do grudnia 2015 r. W ramach zajęć przeprowadzono szkolenia, wykłady o charakterze praktycznym, które dotyczyły nie tylko zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej, ale także marketingu i generowania pomysłu na własny biznes. Przyszli przedsiębiorcy uczestniczyli w zajęciach studyjnych w lokalnych przedsiębiorstwach, zwiedzili firmy Mardom, Franspol. Podczas zajęć nie zabrakło informacji dotyczących czynności formalno- prawnych związanych z prowadzeniem własnej firmy, form opodatkowania, dotacji oraz informacji niezbędnych ZUS.

Szereg wykładów wypełniły spotkania z praktykami, prezesami firm, instytucji, a także prywatnymi przedsiębiorcami.
Tegoroczna edycja została urozmaicona konkursem dla studentów, którego celem było przedstawienie wizji społeczno-gospodarczego rozwoju Konina. Jury jednogłośnie podjęło decyzję o przyznaniu I nagrody (notebook) dla Przemysława Tomczaka, studenta kierunku mechanika i budowa maszyn, który przygotował pracę na temat „Konińskie Centrum Przedsiębiorczości”.

Podczas uroczystego zakończenia tego wydania Akademii Młodej Przedsiębiorczości główni organizatorzy podsumowali projekt, a wszyscy studenci otrzymali certyfikaty uczestnictwa z rąk Sebastiana Łukaszewskiego, zastępcy prezydenta, dr Artura Zimnego, prorektora ds. kształcenia PWSZ w Koninie, oraz Romana Byczyka, prezesa Konińskiej Izby Gospodarczej.

Organizatorzy składają podziękowania za udział studentom, zachęcając do ponownego przystąpienia w kolejnych edycjach, oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego projektu, szczególnie Zbigniewowi Bachcie, prezesowi firmy Konrad Sp.z o.o., Markowi Kwiecińskiemu, właścicielowi firmy Mardom, Grzegorzowi Wasilewskiemu, prezesowi „Biura Raj Wasilewski” Sp. z o.o., Janowi Kościelskiemu, prezesowi firmy Franspol Sp. z o.o, Janowi Kuźnickiemu, miejskiemu rzecznikowi praw konsumenta, Tomaszowi Hetke, prezesowi Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracownika Służby BHP, oddział w Koninie, Wiktorowi Ruminkiewiczowi, prezesowi WR Consulting, pracownikom Urzędu Skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Koninie, a także dr Agnieszce Szymankowskiej, kierownikowi Zakładu Zarządzania PWSZ w Koninie.

Zdjęcia: Urząd Miejski w Koninie