Niedziela, 14 lipca 2024

Studenci budownictwa na targach BUDMA 2016

BUDMA 2016 za nami. W dniach 2-5 lutego 2016 r. w Poznaniu odbyły się po raz kolejny najważniejsze targi budownictwa i architektury w Polsce. Uczestniczyli w nich studenci drugiego roku budownictwa z PWSZ w Koninie. Swoimi wrażeniami podzielił się jeden z nich, Andrzej Białas.

– W pierwszym tygodniu lutego odbyły się w Poznaniu, kolejne już, targi poświęcone branży budowlanej. Dla nas – studentów drugiego roku kierunku budownictwo, była to doskonała okazja, pomimo wypadającej w tym czasie sesji egzaminacyjnej, by zapoznać się z różnymi ciekawostkami technologicznymi czy trendami, które obowiązują (bądź będą obowiązywały) w budownictwie i architekturze.

W kilku pawilonach rozlokowane były jak co roku stanowiska poszczególnych firm. Cieszyłem się, widząc coraz więcej polskich wystawców. Nie brakowało oczywiście i międzynarodowych gości. Każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Ja osobiście zainteresowany byłem wyszukiwaniem wiadomości związanych z domami pasywnymi i rozwiązaniami stosowanymi w budownictwie energooszczędnym.

Po kilku godzinach wędrowania po terenie targów (i przejściu kilku kilometrów), każdy ze studentów miał torbę pełną darmowych gadżetów, wśród których znalazły się nawet biblioteki do oprogramowania CAD, bardzo przydatne w pracy budowlańca.
Wracając rozmawialiśmy o tym, co podobało nam się najbardziej, czego brakowało i jakie nowe rzeczy spodziewalibyśmy się zobaczyć na następnej edycji BUDMY. A czego na pewno jeszcze tam nie było? Mojej firmy…:)

Andrzej Białas, student II roku budownictwa PWSZ w Koninie
red. erjom