Piątek, 17 maja 2024

Rośnie „Las Erasmusa”

"Erasmus Forest" to akcja poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego, w której udział wezmą również cudzoziemcy studiujący w PWSZ w Koninie.

W piątek, 9 listopada w Stęszewku (koło Poznania) dziewięćdziesięciu  studentów będzie sadziło las. I nie będzie to zwykły las, lecz „Las Erasmusa”! Dziewięćdziesięciu „ogrodników” to zagraniczni studenci uczestniczący w wymianie Programu Erasmus. Przedsięwzięcie jest wspólną inicjatywą czterech wielkopolskich uczelni wyższych: Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (główny organizator), Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile i ma na celu integrację studentów, promocję regionu oraz postaw proekologicznych.