Wtorek, 16 lipca 2024

Z myślą o budownictwie

Kolejne spotkanie w ramach Akademii Młodego Studenta odbyło się 1 grudnia. Tym razem uczestnikami byli uczniowie z wszystkich klas Technikum Budowlanego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Strzałkowie.

Akademię przygotował dr inż. arch. Krzysztof Borowski (Zakład Budownictwa), który wygłosił wykład oraz przygotował warsztaty z rysunku odręcznego.

Uczniowie na wykładzie pt. „Rysunek odręczny w pracy technika i inżyniera” poznali podstawowe etapy procesu rysowania, kryteria oceny rysunków oraz praktyczne zastosowanie rysunku odręcznego w pracy technika i inżyniera budowlanego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia warsztatowe, podczas których uczniowie pod kierunkiem prowadzącego, mogli samemu doświadczyć swoich umiejętności rysunkowych i przekonać się, że rysowanie wcale nie jest takie trudne. Prace rysunkowe wybranych uczniów zostały wysoko ocenione a ich zadowoleni autorzy zdeklarowali, że w przyszłości chętnie wrócą w mury uczelni.

dr inż. arch. Krzysztof Borowski
Zakład Budownictwa WT PWSZ w Koninie