WYSOKI KONTRAST
polski english   tel. (63) 249-72-00
Szukaj:
Newsletter:
       
baner na stronę


Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Poniedziałek, 17 czerwca 2024

Trzy minuty od finałów Mistrzostw Polski

Reprezentacja studentów PWSZ w Koninie wzięła udział w turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej,  które odbyły się od 22 do 25 maja w Szczecinie.Koninianie trafili do grupy B wraz z Uniwersytetem Ekonomicznym z Poznania, Politechniką Gdańską, Wyższą Szkołą Gospodarki z Bydgoszczy oraz Uniwersytetem Szczecińskim.

W pierwszym dniu turnieju, podopieczni trenera Romana Jaszczaka rozegrali jedno spotkanie,w którym gładko ograli UEP Poznań 6:2. Trzema bramkami w tym meczu popisał się debiutujący w uczelnianych barwach Eryk Rusin, dwie bramki dołożył Maciej Maliński a jedną Dawid Kierzek. W drugim dniu zmagań, zawodnicy z Konina zremisowali z Uniwersytetem Szczecińskim 1:1, a bramkę dla PWSZ strzelił Dawid Kierzek. Kolejnym przeciwnikiem akademików z Konina była drużyna Politechniki Gdańskiej. Po bardzo wyrównanym meczu padł wynik 1:0 a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Wiktor Kacprzak.

Przed ostatnim meczem fazy grupowej z WSG Bydgoszcz, podopieczni trenera Jaszczaka liderowali w grupie B i remis wystarczał im do zajęcia 1 miejsca w grupie,które gwarantowało awans do Akademickich Mistrzostw Polski.

Zawodnicy PWSZ byli stroną przeważającą w tym spotkaniu, jednak nie ustrzegli się błędów i do przerwy przegrywali 1:0. W drugiej połowie spotkania drużyna z Konina raz po raz atakowała bramkę Bydgoskiej uczelni i w końcu dopięła swego.

Po znakomitym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, kapitana konińskiej uczelni - Sebastiana Raczkowskiego bramkę zdobył Andrzej Górski. Wynik 1:1 utrzymywał się dłuższy czas. I gdy wydawało się ,że mecz zakończy się remisem, drużyna z Bydgoszczy wywalczyła rzut wolny z około 30 metrów. Zawodnik drużyny WSG uderzył w okienko bramki strzeżonej przez Jaskulskiego dając prowadzenie swojej drużynie 3 minuty przed końcem spotkania. Drużynie PWSZ Konin nie udało się już odwrócić losów meczu. Porażka 2:1 spowodowała , że koninianie zajęli 3 miejsce w grupie B (Przegrywając drugie miejsce gorszą różnica bramek z Uniwersytetem Szczecińskim), oraz 5 miejsce w całym turnieju. Do turnieju finałowego awansowały 3 najlepsze drużyny turnieju (Politechnika Poznańska, WSG Bydgoszcz oraz Uniwersytet Szczeciński). Jednak dobra gra drużyny PWSZ Konin nie umknęła delegatom obecnym na turnieju w Szczecinie, którzy zaprosili naszą uczelnię na turniej piłki nożnej w Eindhoven w dniach 02-04.06.2017.    

Trener: Jaszczak Roman
Skład drużyny PWSZ Konin:
Wodnicki Damian, Jaskulski Jakub - Raczkowski Sebastian, Kierzek Dawid, Kacprzak Wiktor, Gołębiowski Mateusz, Maliński Maciej, Górski Andrzej, Gołza Bartosz, Jóżwiak Kamil, Pilarczyk Tomasz, Rusin Eryk, Broniszewski Kornel, Krawczyk Adrian.

Kalendarium

 
Logotyp 1Logotyp 2BIPSERMO
 
facebook
studia podyplomowe
Bezpieczeństwo i systemy ochrony Bezpieczeństwo wewnętrzneBudownictwoDietetyka EnergetykaFilologiaFilologia II stopieńFinanse i rachunkowośćFizjoterapia InformatykaInżynieria środowiskaJęzyki Obce w Mediach i Biznesie KosmetologiaMechanika i budowa maszyn LogistykaPedagogikaPielęgniarstwo Praca socjalnaWychowanie fizyczne ZarządzanieZarządzanie i inżynieria produkcjiZdrowie publiczne
kierunki