Sobota, 1 czerwca 2024

Rektor w Uniwersytecie w Mediolanie

Prof. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie oraz dr Anna Stolarczyk-Gembiak, dziekan Wydziału Filologicznego w dniach od 11 do 14 października 2017 roku gościli w partnerskiej uczelni Uniwersytetu w Mediolanie we Włoszech. Wizyta przebiegała na dwóch płaszczyznach. Prof. Mirosław Pawlak spotkał się z prof. Monicą Di Luca, prorektorem ds.badań i współpracy międzynarodowej i prof. Giuseppe De Luca, prorektorem ds. dydaktyki, w celu omówienia perspektyw rozwoju współpracy pomiędzy różnymi kierunkami studiów.  Podczas wizyty przedstawiciele uczelni rozmawiali o podpisanym w czerwcu br. porozumieniu o współpracy naukowej, która jest rozszerzeniem umowy partnerskiej w ramach programu Erasmus + pomiędzy Instytutem Języków Obcych i Literatury Uniwersytetu w Mediolanie i Wydziałem Filologicznym PWSZ w Koninie. W ramach spotkań roboczych zaplanowano wspólne badania i publikację z zakresu językoznawstwa oraz wzajemne wsparcie inicjatyw naukowych.
Wizyta została zorganizowana w ramach programu Erasmus+.