Niedziela, 14 lipca 2024

Stypendia naukowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Stypendium naukowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego ma charakter szczególnego wyróżnienia za wybitne osiągnięcia i gratyfikowania osoby, która osiągnęła znaczący sukces związany z nauką.

Stypendium jest przyznawane zamieszkującym na stałe na terenie województwa wielkopolskiego studentom kierunków z następujących obszarów wiedzy:
1) nauki humanistyczne i nauki społeczne,
2) nauki ścisłe i nauki techniczne,
3) nauki przyrodnicze, nauki rolnicze, leśne i weterynaryjne,
4) nauki medyczne i nauki o zdrowiu oraz nauki o kulturze fizycznej,
5) obszar sztuki (dziedzina sztuk filmowych, muzycznych, plastycznych, teatralnych).

Do wniosku należy dołączyć potwierdzone przez wnioskodawcę za zgodność z oryginałem kserokopie dokumentów potwierdzających osiągnięcia opisane we wniosku.

Wnioski wypełnione komputerowo należy składać w punkcie kancelaryjnym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu przy al. Niepodległości 34 lub przesłać na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań, w terminie do 20 października każdego roku, w kopercie z dopiskiem „Departament Edukacji i Nauki”. Dodatkowo wersję elektroniczną wniosku (bez załączników) należy przesłać na adres mailowy Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego (edukacja@umww.pl).

Czynności organizacyjno-techniczne związane z obsługą procesu przyznawania stypendiów wykonuje Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Procedura przyznawania stypendiów została szczegółowo opisana w regulaminie, który umieszczono poniżej.

Pliki do pobrania:

Regulamin przyznawania studentom stypendiów naukowych Marszalka Województwa Wielkopolskiego

Wniosek o przyznanie stypendiów - „Kategoria student”

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego