Piątek, 17 maja 2024

Giełda Praktyk Studenckich

Wydział Filologiczny PWSZ w Koninie od 20 lat kształci studentów na kierunku filologia (angielska i germańska), przygotowując ich zarówno do pracy w charakterze nauczycieli języków obcych, jak i pracownikow wykorzystujących znajomość języka obcego (z elementami języka specjalistycznego) w biznesie. Ważnym elementem programów kształcenia są studenckie praktyki zawodowe realizowane przez studentów w różnych firmach i instytucjach.

Aby umożliwić studentom kontakt z instytucjami przyjmującymi ich na praktyki w dniu 17 kwietnia 2019  w godzinach 14.00 – 16.00 zorganizowaliśmy “Giełdę praktyk i staży” dla studentów filologii PWSZ w Koninie. Chcemy, by studenci wybierali na miejsce praktyk zawodowych rekomendowane przez nas firmy, w których mogą zrealizować główne cele programu praktyk takie jak kontakt z językiem obcym w sytuacjach zawodowych.

Giełda obyła się  w Auli PWSZ w budynku na ul. Przyjaźni
W pierwszej godzinie spotkania firmy i instytucje krótko przedstawiały swój profil oraz warunki odbywania praktyk i staży.
- kontakty zagraniczne
- wymagania w stosunku do praktykanta
- możliwość dalszego zatrudnienia
Ponad to, przygotowalismy dla każdej z firm  stoisko, przy którym
Studenci mogli osobiście spotkać się z przedstawicielami firm, by dowiedzieć się o warunki i możliwości odbycia praktyk lub ewentualnego dalszego zatrudnienia.
W Giełdzie wzięło udział 13 firm z Konina oraz ościennych powiatów:
  • ABC Szkoła Językowa Konin
  • Wood-Mizer Koło
  • Konimpex – Fermintrade – Konin
  • Pracownia Miejska – Konin
  • Hellermann-Tyton – Słupca
  • KRAMP – Modła k. Starego Miasta
  • Przegląd Koniński - Konin
  • Andrewex – Piętno k. Tuliszkowa
  • HIEROGLIF Biuro Tłumaczeń – Konin
  • Muzel – Konin
  • OPEN MIND Szkoła Językowa- Konin
  • LM – Portal Informacyjny - Konin
  • Bank Credit Agricole
Ze względu na praktyczny profil prowadzonych przez nas studiów licencjackich oraz magisterskich, praktyki studenckie są niezwykle ważnym elementem programów studiów i bardzo wysoko cenimy sobie możliwośc współpracy z lokalnymi firmami i instytucjami.
Giełdę prowadziła mgr Ewa Konieczna, główny organizator i pomysłodawca imprezy.

Informacja na temat Giełdy praktyk ukazała się w internetowym wydaniu Przeglądu Konińskiego: