Piątek, 17 maja 2024

Wizyta delegacji z Turcji

W dniu 10 maja 2019 r. prof. Jakub Bartoszewski, prorektor ds. Nauki, Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej przyjął przedstawicieli Izmir Democracy University. Stronę Turecką reprezentowały rektor uczelni, prof. Bedriye Tuncsiper i dr Dilek Karaman, koordynator Wydziału Prawa.

Głównym celem wizyty było podpisanie umowy o współpracy pomiędzy uczelniami oraz zapoznanie się ze strukturą i funkcjonowaniem PWSZ w Koninie. Zawarcie porozumienia między uczelniami pozwoli m.in. na wspólne prowadzenie badań naukowych oraz wzajemną wymianę studentów i kadry.

W przyszłości planowane jest również podpisanie umowy w ramach programu Erasmus+.

BM