Piątek, 17 maja 2024

Spotkanie autorskie z prof. nadzw. dr. hab. Jakubem Bartoszewskim

W dniu 20 maja 2019 r. w Bibliotece im. prof. Mariana Walczaka, odbyło się spotkanie promujące książkę „Psychoterapia możliwości. Teoria i praktyka” prof. nadzw. dra hab. Jakuba Bartoszewskiego.

Na wstępie autor zaznaczył, że pomysł przygotowania monografii zrodził się po wielogodzinnych dyskusjach z nieżyjącym już prof. Mordecaiem Roshwaldem oraz Umberto Eco. Proponowany przez prof. J. Bartoszewskiego model psychoterapii jest wynikiem dziesięcioletnich badań empirycznych i praktyki wynikającej z pracy z osobami dysfunkcyjnymi. Polega na odrzuceniu stereotypów i własnych przekonań terapeuty dla lepszej koncentracji na sytuację pacjenta.

Książka dostępna jest do wypożyczenia w Bibliotece Uczelnianej lub można ją kupić w Archiwum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.