Niedziela, 14 lipca 2024

Rektor odznaczony Medalem im. prof. Ludwika Zabrockiego

Profesor Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie uczestniczył w Jubileuszowym 90-tym Kongresie Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego (PTN) zorganizowanym na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu w dniach 9-11 września br. Kongres odbył się pod hasłem „Interdyscyplinarność w glottodydaktyce”.

Podczas szczególnej uroczystości prof. Mirosław Pawlak otrzymał Medal im. Profesora Ludwika Zabrockiego za wybitne osiągnięcia o charakterze organizacyjnym i popularyzatorskim na rzecz Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego.

Warto przypomnieć, że w latach 2013-2016 prof. Mirosław Pawlak pełnił funkcję Przewodniczącego PTN, a obecnie pozostaje członkiem Zarządu Głównego Towarzystwa.

PH

Zdjęcie: źródło Życie Uniwersyteckie UAM