Niedziela, 14 lipca 2024

Konkurs Języków Obcych

Po raz kolejny Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie zorganizowało Konkurs Języków Obcych „Językowe Show!”. Konkurs ten adresowany jest do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych o profilu zawodowym miasta Konina i powiatu konińskiego.
Celem konkursu jest motywowanie uczniów do uczenia się języków obcych oraz mobilizowanie ich do pracy samodzielnej i zespołowej. Służy on pogłębienie kompetencji z zakresu wybranego języka obcego i zainteresowaniu uczniów kulturą danego obszaru językowego oraz pogłębianiu wiedzy w tym zakresie.

Tegoroczny konkurs, który odbył się 17 kwietnia, składał się z dwóch części. W części pierwszej wszystkie zgłoszone do konkursu drużyny przedstawiły na scenie Centrum Wykładowo-Dydaktycznego PWSZ w Koninie przygotowaną przez siebie  wcześniej prezentację na temat wybranego kraju. Do drugiej części rywalizacji przeszły cztery drużyny, których prezentacje uzyskały najwyższą ilość punktów. Rywalizowały one w konkurencjach dotyczących języków i wiedzy ogólnej o krajach anglojęzycznych, niemieckiego obszaru językowego oraz Rosji.

Językowe zmagania wygrała drużyna z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Budowlanych im. E. Kwiatkowskiego w Koninie, trzecie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie, czwarte Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie a piąte Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. S. Staszica w Koninie.

Nagrodzono także publiczność. Uczniowie każdej ze szkół w sposób żywiołowy zagrzewali swoje drużyny do językowego boju. W kategorii Angielska Powściągliwość wygrał  Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, w kategorii Niemiecki Porządek Zespół Szkół Budowlanych im E. Kwiatkowskiego w Koninie a w kategorii Rosyjska Dusza Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie.

ekdar
  • DSC04520_1