WYSOKI KONTRAST
polski english   tel. (63) 249-72-00
Szukaj:
Newsletter:
       
baner na stronę


Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Poniedziałek, 17 czerwca 2024

Budownictwo

Specjalności:
  • konstrukcje budowlane i inżynierskie
  • rewitalizacja obiektów budowlanych
  • budownictwo energooszczędne
Studia na kierunku Budownictwo przynoszą zarówno bardzo potrzebną wiedzę tradycyjną, jaki i wiedzę nowoczesną, opartą o najnowsze zdobycze techniki i technologii.

Zapotrzebowanie na kadrę inżynierów budownictwa, w kraju i całej Europie jest bardzo duże i wynika z szybkiego rozwoju przemysłu budowlanego. Wznosi się coraz więcej nowych obiektów, remontuje i modernizuje istniejące struktury budowlane. Zakłada się, że absolwenci zatrudniani będą do prowadzenia procesów inwestycyjnych, kierowania wytwórniami materiałów budowlanych i będą cenionymi pracownikami służb administracji i nadzoru budowlanego.

Absolwenci kierunku Budownictwo przygotowani będą do wykonawstwa obiektów budowlanych, projektowania podstawowych obiektów i elementów budowlanych, kierowania zespołami i firmą budowlaną. Posiadać będą wiedzę z zakresu wykorzystania technik komputerowych i stosowania nowoczesnych technologii w praktyce inżynierskiej. Absolwenci będą przygotowani do pracy w przedsiębiorstwach wykonawczych, nadzorze budowlanym, wytwórniach betonu i elementów budowlanych, przemyśle materiałów budowlanych oraz jednostkach administracji państwowej i samorządowej.

Po odbyciu praktyki budowlanej posiadane wykształcenie stanowić będzie podstawę do ubiegania się o uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w ograniczonym zakresie zgodnie z wymogami ustawy Prawo budowlane.

W ramach kierunku Budownictwo student ma możliwość wyboru jednej z trzech oferowanych  specjalności:
  • Specjalność Konstrukcje budowlane i inżynierskie przeznaczona jest dla tych studentów, którzy w pracy zawodowej chcą być konstruktorami. Ich zadaniem będzie kierowanie pracami na placu budowy oraz opracowywanie projektów konstrukcji obiektów budowlanych, zazwyczaj przy wykorzystaniu programów komputerowych wspomagających pracę inżyniera. Absolwent tej specjalności może pracować przede wszystkim na budowach lub w biurach projektów. Może również założyć i prowadzić własną firmę budowlaną.
  • Specjalność Rewitalizacja obiektów budowlanych przeznaczona jest głównie dla tych studentów kierunku Budownictwo, którzy kochają stare budynki i swoje życie zawodowe zamierzają związać z ich rewitalizacją, utrzymaniem i remontami, itp.  Absolwent tej specjalności może pracować głównie w firmach zajmujących się konserwacją zabytków, remontami starych budynków, naprawami i konserwacją istniejących obiektów. Może założyć firmę usługową i świadczyć usługi w tym zakresie.
  • Specjalność Budownictwo energooszczędne przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów, którzy interesują się projektowaniem i wykonywaniem budynków o małym zapotrzebowaniu na energię oraz chcą zajmować się wykorzystaniem niekonwencjonalnych ekologicznych źródeł energii. Absolwenci tego kierunku mogą być specjalistami w zakresie projektowania i wykonywania budynków niskoenergetycznych, ocieplania budynków istniejących, wykorzystania niekonwencjonalnych źródeł ciepła, sposobami odzysku ciepła z wentylacji, zastosowania ogniw fotowoltaicznych, itp. Absolwent tej specjalności może pracować głównie przy pracach termomodernizacyjnych, wykonywać wszelkie prace związane z poprawą izolacyjności budynku oraz poprawą komfortu cieplnego w pomieszczeniach. Może założyć własną firmę budowlaną i świadczyć usługi w tym zakresie.
Czas trwania studiów: 4 lata

Kalendarium

 
Logotyp 1Logotyp 2BIPSERMO
 
facebook
studia podyplomowe
Bezpieczeństwo i systemy ochrony Bezpieczeństwo wewnętrzneBudownictwoDietetyka EnergetykaFilologiaFilologia II stopieńFinanse i rachunkowośćFizjoterapia InformatykaInżynieria środowiskaJęzyki Obce w Mediach i Biznesie KosmetologiaMechanika i budowa maszyn LogistykaPedagogikaPielęgniarstwo Praca socjalnaWychowanie fizyczne ZarządzanieZarządzanie i inżynieria produkcjiZdrowie publiczne
kierunki