WYSOKI KONTRAST
polski english   tel. (63) 249-72-00
Szukaj:
Newsletter:
       
baner na stronę


Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Niedziela, 16 czerwca 2024

Filologia - studia pierwszego stopnia

Specjalności:

filologia angielska z:
  • kulturoznawstwem NOWOŚĆ
  • językiem specjalistycznym
  • ‎komunikacją i elementami mediacji interkulturowej
  • językiem włoskim/językiem hiszpańskim/językiem niemieckim (moduł językowy do wyboru)
filologia germańska z:
  • kulturoznawstwem NOWOŚĆ
  • językiem specjalistycznym
  • komunikacją i elementami mediacji interkulturowej
  • ‎komunikacją interpersonalną (język od podstaw)
  • językiem włoskim/językiem hiszpańskim (moduł językowy do wyboru)
Studia filologiczne kształcą przyszłych nauczycieli języków angielskiego i niemieckiego nauczających w przedszkolach i szkołach podstawowych (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 r.) oraz kandydatów do pracy w instytucjach wymagających umiejętności posługiwania się językami obcymi. Studenci mają szansę w pełni opanować umiejętności posługiwania się językiem angielskim i językiem niemieckim na poziomie zbliżonym do reprezentowanego przez rodzimych użytkowników. Wiedza zdobyta w czasie studiów obejmuje także znajomość struktury obydwu języków, ich historię, zróżnicowanie terytorialne i społeczne, literaturę, kulturę i historię krajów ich pochodzenia. Studia zapewniają również poznanie zagadnień psychologii uczenia się i nauczania. Stanowią znakomitą podstawę do kontynuowania studiów na poziomie magisterskim.
 
Filologia angielska z kulturoznawstwem. Absolwent jest wykwalifikowanym specjalistą w zakresie języka angielskiego – potrafi się nim posługiwać w mowie i piśmie na poziomie zbliżonym do rodzimych użytkowników, czyli C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, jak również posiada umiejętność ustawicznego samokształcenia. Jest przygotowany do pracy przede wszystkim w instytucjach kultury, w których wymagana jest umiejętność posługiwania się językiem angielskim w sytuacjach zawodowych (np. opracowywanie dokumentów), oraz prowadzenie współpracy z partnerem zagranicznym w obszarze m.in. wspólnego organizowania inicjatyw kulturalnych. Jest przygotowany do pracy na stanowiskach specjalisty ds.współpracy zagranicznej i wymiany międzynarodowej w instytucjach publicznych i podmiotach gospodarczych. Dzięki przygotowaniu do funkcjonowania w przestrzeni interkulturowej potrafi współpracować z partnerem zagranicznym.

Filologia angielska z językiem specjalistycznym (zawodowym). Absolwent jest wykwalifikowanym specjalistą w zakresie języka angielskiego – potrafi się nim posługiwać w mowie i piśmie na poziomie zbliżonym do rodzimych użytkowników, czyli C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, jak również posiada umiejętność ustawicznego samokształcenia. Jest przygotowany do pracy w instytucjach, w których wymagana jest umiejętność posługiwania się językiem angielskim w sytuacjach zawodowych (np. opracowywanie dokumentów). Posiada również wiedzę dotyczącą funkcjonowania szeroko pojętego biznesu, znajomość fachowego języka fachowego ekonomicznego, prawniczego, administracyjnego, technicznego, którą potrafi wykorzystywać w tłumaczeniach. Dzięki przygotowaniu do funkcjonowania w przestrzeni interkulturowej potrafi współpracować z partnerem zagranicznym.

Filologia angielska z komunikacją i elementami mediacji interkulturowej. Absolwent jest wykwalifikowanym specjalistą w zakresie języka angielskiego – potrafi się nim posługiwać w mowie i piśmie na poziomie zbliżonym do rodzimych użytkowników, czyli C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, jak również posiada umiejętność ustawicznego samokształcenia. Jest przygotowany do pracy w instytucjach, w których wymagana jest umiejętność posługiwania się językiem angielskim w sytuacjach zawodowych (np. opracowywanie dokumentów). Posiada również wiedzę dotyczącą funkcjonowania najważniejszych instytucji, a dzięki przygotowaniu do funkcjonowania w przestrzeni interkulturowej potrafi współpracować z partnerem zagranicznym. Absolwent ma uprawnienia do nauczania języka angielskiego w przedszkolach i szkołach podstawowych (specjalność przygotowuje do zawodu nauczyciela zgodnie ze standardami kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela z dnia 17 stycznia 2012 r.).
 
Filologia angielska z językiem włoskim/językiem hiszpańskim/językiem niemieckim (moduł językowy do wyboru). Absolwent jest wykwalifikowanym specjalistą w zakresie języka angielskiego – potrafi się nim posługiwać w mowie i piśmie na poziomie zbliżonym do rodzimych użytkowników, czyli C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, jak również posiada umiejętność ustawicznego samokształcenia. Jest przygotowany do pracy w instytucjach, w których wymagana jest umiejętność posługiwania się językiem angielskim w sytuacjach zawodowych (np. opracowywanie dokumentów). Dzięki przygotowaniu do funkcjonowania w przestrzeni interkulturowej potrafi współpracować z partnerem zagranicznym. Ponadto posiada znajomość drugiego języka na poziomie B2+ i potrafi w tym języku realizować podstawowe zadania w komunikacji pisemnej i ustnej.
 
Filologia germańska z kulturoznawstwem. Absolwent jest wykwalifikowanym specjalistą w zakresie języka angielskiego – potrafi się nim posługiwać w mowie i piśmie na poziomie zbliżonym do rodzimych użytkowników, czyli C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, jak również posiada umiejętność ustawicznego samokształcenia. Jest przygotowany do pracy przede wszystkim w instytucjach kultury, w których wymagana jest umiejętność posługiwania się językiem angielskim w sytuacjach zawodowych (np. opracowywanie dokumentów), oraz prowadzenie współpracy z partnerem zagranicznym w obszarze m.in. wspólnego organizowania inicjatyw kulturalnych. Jest przygotowany do pracy na stanowiskach specjalisty ds.współpracy zagranicznej i wymiany międzynarodowej w instytucjach publicznych i podmiotach gospodarczych. Dzięki przygotowaniu do funkcjonowania w przestrzeni interkulturowej potrafi współpracować z partnerem zagranicznym.

Filologia germańska z językiem specjalistycznym (zawodowym). Absolwent jest wykwalifikowanym specjalistą w zakresie języka niemieckiego – potrafi się nim posługiwać w mowie i piśmie na poziomie zbliżonym do rodzimych użytkowników, czyli C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, jak również posiada umiejętność ustawicznego samokształcenia. Jest przygotowany do pracy w instytucjach, w których wymagana jest umiejętność posługiwania się językiem niemieckim w sytuacjach zawodowych (np. opracowywanie dokumentów). Posiada również wiedzę dotyczącą funkcjonowania szeroko pojętego biznesu, znajomość fachowego języka fachowego ekonomicznego, prawniczego, administracyjnego, technicznego, którą potrafi wykorzystywać w tłumaczeniach. Dzięki przygotowaniu do funkcjonowania w przestrzeni interkulturowej potrafi współpracować z partnerem zagranicznym.

Filologia germańska z komunikacją i elementami mediacji interkulturowej. Absolwent jest wykwalifikowanym specjalistą w zakresie języka niemieckiego – potrafi się nim posługiwać w mowie i piśmie na poziomie zbliżonym do rodzimych użytkowników, czyli C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, jak również posiada umiejętność ustawicznego samokształcenia. Jest przygotowany do pracy w instytucjach, w których wymagana jest umiejętność posługiwania się językiem niemieckim w sytuacjach zawodowych (np. opracowywanie dokumentów). Posiada również wiedzę dotyczącą funkcjonowania najważniejszych instytucji, a dzięki przygotowaniu do funkcjonowania w przestrzeni interkulturowej potrafi współpracować z partnerem zagranicznym. Absolwent ma uprawnienia do nauczania języka angielskiego w przedszkolach i szkołach podstawowych (specjalność przygotowuje do zawodu nauczyciela zgodnie ze standardami kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela z dnia 17 stycznia 2012 r.).

Filologia germańska z komunikacją interpersonalną (język od podstaw). Absolwent jest wykwalifikowanym specjalistą w zakresie języka niemieckiego – potrafi się nim posługiwać w mowie i piśmie na poziomie zbliżonym do rodzimych użytkowników, czyli C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, jak również posiada umiejętność ustawicznego samokształcenia. Jest przygotowany do pracy w instytucjach, w których wymagana jest umiejętność posługiwania się językiem niemieckim w sytuacjach zawodowych (np. opracowywanie dokumentów). Potrafi bardzo dobrze posługiwać się językiem niemieckim w kontaktach interpersonalnych, jest przygotowany do obsługi klienta zagranicznego, do pracy w charakterze asystenta przy tłumaczeniu i prowadzeniu negocjacji, do tłumaczenia rozmów i tekstów pisanych w przestrzeni zawodowej.

Filologia germańska z językiem włoskim/językiem hiszpańskim (moduł językowy do wyboru). Absolwent jest wykwalifikowanym specjalistą w zakresie języka niemieckiego – potrafi się nim posługiwać w mowie i piśmie na poziomie zbliżonym do rodzimych użytkowników, czyli C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, jak również posiada umiejętność ustawicznego samokształcenia. Jest przygotowany do pracy w instytucjach, w których wymagana jest umiejętność posługiwania się językiem niemieckim w sytuacjach zawodowych (np. opracowywanie dokumentów). Dzięki przygotowaniu do funkcjonowania w przestrzeni interkulturowej potrafi współpracować z partnerem zagranicznym. Ponadto posiada znajomość drugiego języka na poziomie B2+ i potrafi w tym języku realizować podstawowe zadania w komunikacji pisemnej i ustnej.
Program kształcenia dla kierunku "filologia" jest tworzony przy współpracy szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych, biura tłumaczeń oraz firm zajmujących się handlem międzynarodowym. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj
 
Czas trwania studiów: 3 lata

Program kształcenia dla kierunku "filologia" - cykl 2018-2021
Uchwała w sprawie programu kształcenia (załącznik)
Efekty kształcenia
Plany studiów

Kalendarium

 
Logotyp 1Logotyp 2BIPSERMO
 
facebook
studia podyplomowe
Bezpieczeństwo i systemy ochrony Bezpieczeństwo wewnętrzneBudownictwoDietetyka EnergetykaFilologiaFilologia II stopieńFinanse i rachunkowośćFizjoterapia InformatykaInżynieria środowiskaJęzyki Obce w Mediach i Biznesie KosmetologiaMechanika i budowa maszyn LogistykaPedagogikaPielęgniarstwo Praca socjalnaWychowanie fizyczne ZarządzanieZarządzanie i inżynieria produkcjiZdrowie publiczne
kierunki