WYSOKI KONTRAST
polski english   tel. (63) 249-72-00
Szukaj:
Newsletter:
       
baner na stronę


Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Piątek, 14 czerwca 2024

Kosmetologia

Specjalności:
  • kosmetologia i usługi branży beauty
  • dystrybucja kosmetyków i sprzętu kosmetycznego

Zgodna z opisem (koncepcją) zawodu KOSMETOLOG /223912/ wg Krajowego Standardu Kwalifikacji Zawodowych (Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Departament Rynku Pracy). Kosmetolog to specjalista zajmujący się poprawianiem i przywracaniem uro­dy. Zajmuje się profilaktyką, która ma na celu opóźnienie zewnętrznych oznak starzenia się oraz zachowanie jak najdłużej sprawności życiowej, a także problemami dotyczącymi zmian skórnych, które szczególnie niekorzystnie wpływają na wygląd zewnętrzny (wg Krajowego Standardu Kwalifikacji Zawodowych, KOSMETOLOG /223912/, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Departament Rynku Pracy).

Absolwent w szczególności będzie przygotowany do kompleksowej realizacji usług oraz wykorzystywania w praktyce zawodowej zadań związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Będzie potrafił posługiwać się terminologią stosowaną w kosmetyce i kosmetologii; samodzielnie planować rodzaje zabiegów kosmetycznych i stosować kosmetyki zgodnie z rozpoznaniem oraz wykonywać zabiegi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań; prawidłowo odczytywać skład kosmetyku i ustalać jego zastosowanie oraz określać wpływ preparatów kosmetycznych na skórę i organizm człowieka. Absolwent  będzie sporządzać i stosować preparaty niezbędne do wykonywania zabiegów kosmetycznych. Pozna zasady obsługiwania aparatów i urządzeń stosowanych w kosmetyce. Będzie potrafił rozpoznać i charakteryzować rodzaje skóry oraz diagnozować stan skóry i przydatków skórnych, a także posiadać świadomość konieczności ścisłej współpracy z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo. Dodatkowo będzie wykonywał zabiegi fizykoterapeutyczne z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań oraz udzielał pierwszej pomocy. Prowadząc działalność gospodarczą będzie przestrzegać przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska oraz ergonomii przy planowaniu, wyposażaniu i realizowaniu usług.  Wykonując zawód będzie kierował się szczególną starannością, zasadami etyki zawodowej oraz respektowaniem przepisów prawa. Świadomie będzie korzystał z metod marketingowych. Absolwent będzie wykorzystywał informacje o nowościach i trendach rozwojowych w kosmetyce i kosmetologii oraz czerpał z różnych źródeł informacje, a także korzystał  z doradztwa specjalistycznego. Posiadał będzie także kompetencje posługiwania się językiem obcym (słownictwo ogólne oraz terminologia stosowana w naukach o zdrowiu) w zakresie wspomagającym wykonywanie zadań zawodowych.

Kosmetologia i usługi branży beauty. Absolwent tej specjalności dodatkowo będzie specjalistą w zakresie stylizacji i wizażu artystycznego, a także uzyska kompetencje do współpracy z lekarzem medycyny estetycznej. Może podejmować pracę w gabinetach kosmetycznych, ośrodkach odnowy biologicznej, centrach Spa & Wellness, gabinetach dermatologicznych (w charakterze współpracownika lekarza-dermatologa w zakresie pielęgnacji skóry), w ośrodkach badań aplikacyjnych produktów kosmetycznych, firmach produkujących kosmetyki, w szkolnictwie kosmetycznym (pod warunkiem posiadania uprawnień pedagogicznych w rozumieniu przepisów oświatowych), w organizacjach zajmujących się promocją zdrowia i urody.

Dystrybucja kosmetyków i sprzętu kosmetycznego. Absolwent tej specjalności dodatkowo będzie wykorzystywał  zasady i metody logistyki, samodzielnie  zarządzał łańcuchem dostaw oraz siecią sprzedaży. Będzie  również specjalistą rynku produktów kosmetycznych. Może znaleźć zatrudnienie w sieciach salonów kosmetycznych lub przedsiębiorstwach handlowych, a także jako przedstawiciel handlowy producentów kosmetyków i środków oraz sprzętu kosmetycznego. Będzie także przygotowany do obsługiwania wyodrębnionych sieci sprzedaży.

Absolwent studiów pierwszego stopnia na kierunku „kosmetologia” posiada uprawnienia oraz wiedzę umożliwiającą podjęcie studiów drugiego stopnia na kierunku kosmetologia lub zdrowie publiczne, a także kierunkach pokrewnych: technologia kosmetyczna, chemia kosmetyczna, itp.
 
Czas trwania studiów: 3 lata

Program kształcenia dla kierunku "kosmetologia" - cykl 2016-2019

Program kształcenia dla kierunku "kosmetologia" -  cykl 2017-2020

Program kształcenia dla kierunku "kosmetologia" -  cykl 2018-2021

Kalendarium

 
Logotyp 1Logotyp 2BIPSERMO
 
facebook
studia podyplomowe
Bezpieczeństwo i systemy ochrony Bezpieczeństwo wewnętrzneBudownictwoDietetyka EnergetykaFilologiaFilologia II stopieńFinanse i rachunkowośćFizjoterapia InformatykaInżynieria środowiskaJęzyki Obce w Mediach i Biznesie KosmetologiaMechanika i budowa maszyn LogistykaPedagogikaPielęgniarstwo Praca socjalnaWychowanie fizyczne ZarządzanieZarządzanie i inżynieria produkcjiZdrowie publiczne
kierunki