Czwartek, 13 czerwca 2024

II Erasmus Day w PWSZ w Koninie

Erasmus Day, czyli impreza promująca wyjazdy zagraniczne studentów oraz pracowników uczelni wpisała się na stałe w kalendarz uczelnianych wydarzeń. 25 lutego w PWSZ w Koninie odbędzie się II uczelniany Erasmus Day.

Pomysłodawcą i inicjatorem Erasmus Day jest rektor Uczelni, prof. dr hab. Mirosław Pawlak. Imprezę organizuje Biuro Współpracy z Zagranicą oraz stypendyści Programu Erasmus PWSZ w Koninie.
Podczas uroczystości na przybyłych będzie czekać wiele atrakcji. Patrycja Herman-Wróbel, uczelniany koordynator Programu Erasmus oraz Marta Marciniak, pracownik Biura Współpracy z Zagranicą opowiedzą o zasadach funkcjonowania nowego programu Unii Europejskiej Erasmus+ oraz o tym, jak aplikować na wyjazdy zagraniczne. Studenci, którzy doświadczyli przygody z Erasmusem na własnej skórze (zarówno podczas studiów, jak i praktyk), opowiedzą o tym koleżankom i kolegom zgromadzonym podczas imprezy.
Podczas II Erasmus Day wystąpią także cudzoziemcy, którzy od października 2013 roku realizują część swoich studiów w PWSZ w Koninie.

W przerwach między powyższymi prezentacjami zostaną przeprowadzone konkursy dotyczące wiedzy na temat funkcjonowania Programu Erasmus. Sponsorami smacznych nagród są trzy konińskie pizzerie: da Grasso, K2 Zatorze oraz Pizzeria Lele.

Ponadto na wszystkich przybyłych będzie czekał słodki poczęstunek. Zapraszamy serdecznie na II Erasmus Day!

Starujemy 25 lutego już o godzinie 11.00!

mata