Piątek, 17 maja 2024

PWSZ w Koninie „Uczelnią Liderów” po raz drugi!

Dr Jerzy Jasiński, prorektor ds. kształcenia PWSZ w Koninie, w imieniu rektora odebrał 18 czerwca we Wrocławiu certyfikat „Uczelnia Liderów”. Wyróżnieniu towarzyszyła statuetka i dyplom „Pirimus”, co oznacza, że nasza uczelnia znalazła się w gronie z maksymalna liczbą punktów.

– Szkoła wypracowała sobie w pełni rozpoznawalną, silną markę, której ważnym elementem jest wysoka jakość kształcenia – napisano w uzasadnieniu przyznania certyfikatu.

Celem programu „Uczelnia Liderów” jest identyfikowanie i promowanie najlepszych polskich uczelni oraz wartościowych ofert na rynku szkolnictwa wyższego, a także wskazywanie kandydatom na studia uczelni, które kształcą na bazie nowoczesnych programów studiów, zgodnie z potrzebami rynku pracy. Certyfikaty „Uczelnia Liderów”  trafiają więc do szkół wyższych, które łączą dbałość o jakość kształcenia z edukacją praktyczną studentów oraz prowadzą studia tak, by jak najpełniej przygotowywały absolwentów do pracy zawodowej. –  Akredytujemy w ten sposób szkoły wyższe wyróżniające się na rynku działaniami zorientowanymi na edukację praktyczną studentów, innowacyjnością oferty oraz oryginalnymi formami współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym – wyjaśnia na swoich stronach Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, współorganizator projektu.

Komisja Certyfikacyjna, oceniająca uczelnie w IV edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”, w recenzji działań PWSZ w Koninie napisała m.in.: „Po 16 latach działalności szkoła wypracowała sobie w pełni rozpoznawalną, silną markę, której ważnym elementem jest wysoka jakość kształcenia oraz zróżnicowane formy edukacji praktycznej, zorientowanej na efektywne zaspokajanie potrzeb poznawczych interesariuszy wewnętrznych i zewnętrznych. […] Podejmowane przez władze uczelni działania zmierzają do tego, aby absolwenci PWSZ w Koninie uzyskiwali wszechstronną wiedzę oraz konkretne, praktyczne umiejętności, niezbędne w dalszym rozwoju kariery zawodowej i edukacyjnej (na poziomie studiów magisterskich)”.
aria

zdjęcia: Przemysław Ruta, Marek Kaczmarczyk