Piątek, 17 maja 2024

PWSZ w Koninie z najlepszymi we Włoszech!

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie oraz Università degli Studi di Milano we Włoszech podpisały umowę o współpracy w ramach programu LLP/Erasmus na lata 2012-2016. Sygnowana przez Rektorów umowa dotyczy wymiany studentów oraz wykładowców filologii angielskiej. Wymiana będzie możliwa od roku akademickiego 2012/2013. Uniwersytet w Mediolanie jest uczelnią państwową, powstałą w 1924 roku. Kształci ponad 65 tysięcy studentów na studiach licencjackich, magisterskich oraz doktoranckich.
Uczelnia składa się z 9 wydziałów, które oferują 137 programów studiów oraz 69 centrów badawczych. Zatrudnia 4.210 osób, z czego 2.206 to wykładowcy uczelni.Uniwersytet w Mediolanie charakteryzuje się multidyscyplinarnym systemem nauczania, który rozwinął się głównie w trzech obszarach: nauki humanistyczne, nauki społeczne i prawo, medycyna i opieka zdrowotna. Według międzynarodowych rankingów Uniwersytet w Mediolanie jest najlepszym we Włoszech. Uczelnia znajduje się w Mediolanie, mieście liczącym ponad milion trzysta tysięcy mieszkańców (dane 2010), bardzo ważnym ośrodku turystyki międzynarodowej. Znajduje się tu siedem uniwersytetów.

mata