Wtorek, 18 czerwca 2024

PWSZ - Inauguracja po wielokroć

Na tegoroczną inaugurację nowego roku akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej złożyło się aż kilka uroczystości. Niewątpliwie niezapomnianą będzie nadanie imienia nowemu Centrum Wykładowo-Dydaktycznemu. Od 2 października nosi ono imię „Jana A.P. Kaczmarka” - wybitnego koninianina, kompozytora, laureata nagrody filmowej „Oskar”, honorowego obywatela Konina. Odsłonięcia upamiętniającej to tablicy dokonał Jan A.P. Kaczmarek oraz JMR prof. nadz. dr hab. Mirosław Pawlak.

Niezwykle podniosłym momentem było też przyznanie po raz pierwszy w historii szkoły tytułów „Profesor PWSZ”. Otrzymali je prof. dr hab. Józef Orczyk - pierwszy rektor PWSZ i wieloletni prorektor - dr Tomasz Olejniczak.

Oczywiście nie mogło się obyć bez ślubowania studentów pierwszego roku. Po nim JM Rektor PWSZ prof. nadz. dr hab. Mirosław Pawlak mianował ich na pełnoprawnych studentów.

Wszystkie elementy zaś złożyły się na uroczystą inaugurację obchodów 15-lecia uczelni. Stąd wielu znakomitych gości, mnóstwo gratulacji i serdecznych słów. Były tez odznaczenia państwowe i resortowe oraz nagrody rektora PWSZ.

I my dołączamy się do wszystkich życzeń i gratulacji: Niech żyje konińska Alma Mater! W tym roku na pierwszym roku studia podjęło 800 studentów, a na wszystkich kierunkach i latach jest ich ponad 3000.