Środa, 15 maja 2024

Będzie Koniec Świata (i nie tylko)…

Zespoły Akurat, Lukxtorpeda, Koniec Świata to gwiazdy sobotniego koncertu juwenaliów, które  organizuje Samorząd Studencki PWSZ w Koninie. Dwudniową imprezę poprowadzi Kabaret Form Niebywałych, czyli Formacja Chatelet. Wejścia na wszystkie koncerty będą bezpłatne.

Większość imprez związanych ze studenckim świętem ma charakter muzyczny i taneczny, jest więc świetną okazją, żeby się wyszaleć. Wymienione grupy gwarantują to wszystkim, którzy znajdą chęć, żeby się podnieść i przyjść 15 (piątek) i 16 maja (sobota) pod i do amfiteatru.

Ale nim zagrają zapowiadane na wstępie gwiazdy, będzie można się rozgrzewać i nabierać kondycji w piątkowy wieczór didżejów. Start o godz. 18 na parkingu pod amfiteatrem. Wystąpią: DJ VViniks & Bully, DJ Jagoda, DJ HighBeat, a na zakończenie DJ Jackob Roenald. W przerwach jak zwykle będzie czas na konkursy, w których nagrodami będą bilety do kina, vouchery do klubu fitness i pubów, a także gadżety PWSZ albo PWiK w Koninie. Komu będzie mało, o 24-tej w klubie Enklawa rozpoczyna się afterparty.

W sobotę (16 maja) o godz. 17-stej najważniejszy punkt wszystkich juwenaliów – przekazanie przez Józefa Nowickiego, prezydenta Konina, kluczy do bram miasta. Z jego rąk przejmie je w imieniu prof. Mirosława Pawlaka, rektora, dr Jerzy Jasiński, prorektor.  Od niego odbiorą je studenci i pod tego momentu to oni będą panować w Koninie.

Po oficjalnych uroczystościach przyjdzie kolej na koncerty w amfiteatrze. Na scenę wchodzić będą kapele: 4 a.m., Simple Heroes, a potem grający muzykę z pogranicza ska, punku i rocka Koniec Świata. Po Końcu Świata końca świata raczej nie będzie, więc nic nie powinno stanąć na przeszkodzie, żeby posłuchać rockowej Luxtorpedy. Wisienką na torcie będzie występ zespołu Akurat, którego muzykę trudno zaliczyć do jednego nurtu muzycznego ‒  zawiera elementy rocka, ska, reggae, punk rocka, pop oraz funk rocka.

Całą imprezę poprowadzi Formacja Chatelet, więc będzie się i z czego pośmiać. Na niezmordowanych imprezowiczów po 24-tej czeka klub Enklawa.

‒ Juwenalia to prezent dla studentów i mieszkańców Konina. Będzie dobra muzyka i dobra zabawa ‒ zaprasza wszystkich zainteresowanych Martyna Włodarczyk z zarządu Samorządu Studenckiego PWSZ w Koninie. Dodaje, że w sobotę od 12-stej do 16-stej na parkingu przed amfiteatrem będzie można oddać krew w specjalnym krwiobusie. Na ochotników czeka czekolada i cola.

Tej akcji będzie towarzyszyć inna ‒ „Wietrzenie szafy nowym startem dla Monaru”. Organizuje ją Komenda Miejska Policji w Koninie. Koło krwiobusa stanie stoisko, na którym za niewielkie pieniądze będzie można kupić, wymienić lub sprzedać ubrania, buty i dodatki i tym samym wesprzeć Monar.
aria