Środa, 15 maja 2024

Warsztaty ilustratorskie dla dzieci

Warsztaty plastyczne z ilustratorką i autorką Zuzanną Orlińską, w których uczestniczyły dzieci z klasy II ze SP nr 8 w Koninie, odbyły się 2 czerwca 2015 r. w Bibliotece PWSZ w Koninie. Współorganizatorem spotkania był Zakład Pedagogiki PWSZ w Koninie.

Animatorem warsztatów była znana pisarka i ilustratorka, autorka m.in. takich książek jak „Matka Polka”, „Cierpienia sięciolatka”, „Stary Noe” – Zuzanna Orlińska. W trakcie zajęć dzieci rysowały ilustracje do ostatnio wydanej książki  – „Stary Noe”. Miały za zadanie narysować arkę i to, co w pierwszej kolejności uratowałyby z potopu. Oczywiście najczęściej rysowały tatę, mamę, psy i koty, ale zdarzyło się także UFO i inne niesamowite rzeczy. Prace uczniów można oglądać do 12 czerwca w holu naszej biblioteki.
Dariusz Wiliński
  • DSC00412