Sobota, 18 maja 2024

Rekordowy Erasmus

Tak duża liczba studentów z zagranicy to rekordowy wynik w historii naszej uczelni. Jak dotąd najwięcej cudzoziemców studiujących w konińskiej PWSZ jednego semestru to 10 osób. Rosnąca z roku na rok liczba studiujących spoza granic naszego kraju świadczy o atrakcyjności Uczelni i jej dobrej opinii na arenie międzynarodowej.
Grono polskich studentów naszej uczelni poszerzą młodzi, żądni wiedzy Turcy i Portugalczycy, pochodzący z uczelni: Cukurova University, Mersin University, Secuk University, Ondokuz Mayis University) oraz Polytechnic Institute of Braganca. Będą oni pełnoprawnymi studentami Instytutów: Ekonomicznego, Politologii, Pedagogiki, Neofilologii oraz Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia. Zajęcia dla obcokrajowców będą odbywać się w języku angielskim i będą to między innymi: zarządzanie zasobami ludzkimi, prawo europejskie, integracja europejska, marketing, gimnastyka, pływanie, rytmika i taniec. Ponadto zagraniczni studenci będą uczyć się języka polskiego.

16 października Rektor PWSZ w Koninie, prof. nadzw. dr hab. Mirosław Pawlak spotka się z cudzoziemcami i oficjalnie powita studentów. Relacja z tego spotkania niebawem na stronie uczelni.

Biuro Współpracy z Zagranicą