Sobota, 8 czerwca 2024

Dzień Kształcenia Ustawicznego w Wielkopolsce w PWSZ w Koninie

W sobotę 17 listopada 2012 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie odbył się Dzień Kształcenia Ustawicznego w Wielkopolsce. Podobne imprezy odbyły się w Poznaniu, Kaliszu, Lesznie i Pile. Towarzyszyły im warsztaty, wykłady i prelekcje pomagające uczestnikom skutecznie funkcjonować na rynku pracy. Organizatorem wydarzenia było Partnerstwo na Rzecz Rozwoju Wielkopolskiego Rynku Pracy. W Koninie imprezę zorganizowali wspólnie: PWSZ w Koninie oraz Oddział Zamiejscowy w Koninie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu.

W trakcie imprezy obyły się prezentacje aktualnych możliwości kształcenia i rozwoju zawodowego w PWSZ w Koninie. Wykłady poprowadzili: dr Marzena Wiercicka – „Profilaktyka zaburzeń postawy u dzieci i młodzieży” (Katedra Fizjoterapii i Nauk o Zdrowiu PWSZ w Koninie); mgr Teresa Piguła – „Praca socjalna jako dyscyplina przygotowująca do wsparcia w kształceniu ustawicznym” (Instytut Pracy Socjalnej PWSZ w Koninie) oraz dr inż. Robert Cieślak i mgr Tadeusz Tylak – „Zawód Inżyniera. Rola i status inżyniera dzisiaj” z Instytutu Technicznego PWSZ w Koninie.
Następnie mgr Urszula Adamska – Koniński Uniwersytet Trzeciego Wieku – zaprezentowała aktualne możliwości kształcenia seniorów w subregionie konińskim.

Nie zabrakło również prezentacji szkół ponadgimnazjanych. W auli PWSZ w Koninie zaprezentowały się: Zespół Szkół Budowlanych im E. Kwiatkowskiego w Koninie, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im St. Batorego w Koninie, Zespół Szkół Górniczo – Energetycznych im. St. Staszica w Koninie, Zespół Szkół Zawodowych im. M. Kopernika w Koninie, Zespół Szkół Technicznych i Hutniczych w Koninie, Zespół Szkół Technicznych w Turku, Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie, Zespół Szkół Ponadgimnazjanych w Sompolnie oraz II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Koninie.
Wśród wystawców znalazły się także AP Edukacja, Centrum Nauki i Biznesu Żak i Centrum Szkoleniowe Wiedza, Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego. Można było także zwiedzić stoisko informacyjne EFS I PO KL – przygotowane przez Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie. Przedstawiciele agencji przygotowali zabawy i rebusy edukacyjne związane z tematyką Unii Europejskiej. Wielkopolskie Kuratorium Oświaty przygotowało punkt konsultacyjny. Wizytatorzy i promotorzy zmian kształcenia ustawicznego Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty prowadzili konsultacje z zakresu zmian w szkolnictwie zawodowym, zdobywania kwalifikacji w nowym systemie szkolnictwa zawodowego i akredytacji placówek kształcenia ustawicznego.

Biuro Karier PWSZ w Koninie  przygotowało konsultacje  z doradcą zawodowym. Stoisko poradnictwa zawodowego i rozwoju zawodowego przygotowali także doradcy zawodowi oraz specjaliści do spraw rozwoju zawodowego z Powiatowego Urzędu Pracy w Turku oraz Powiatowego Urzędu pracy w Koninie. Wszyscy chętni mogli także uczestniczyć w warsztatach „ Własna firma-czy się nadaję”.

• DSC08419
  • DSC08423