Niedziela, 19 maja 2024

Dzień Dziecka w bibliotece

Jak co roku z okazji Dnia Dziecka Biblioteka im. prof. Mariana Walczaka zorganizowała spotkanie autorskie dla dzieci. 30 maja mieliśmy przyjemność gościć uczniów klas drugich i trzecich z SP 3, SP 4 oraz SP 8 na spotkaniu autorskim z panią Kaliną Jerzykowską – autorką wierszy, powieści, piosenek i sztuk teatralnych dla dzieci, Kawalerem Orderu Uśmiechu.

Podczas spotkania pisarka opowiadała o swoich książkach, zasypywała słuchaczy zabawnymi anegdotami z życia prywatnego i zawodowego. Autorka chętnie rozmawiała z dziećmi i zachęcała ich do zabierania głosu. Zorganizowała mały konkurs recytatorski, w którym nagrodą była książka jej autorstwa z autografem.