Sobota, 18 maja 2024

Tydzień międzykulturowy

TYDZIEŃ MIĘDZYKULTUROWY 2018
Zapraszamy Was w międzykulturową podróż..
Wydarzenia w ramach Tygodnia Międzykulturowego skierowane są do osób otwartych na nowe doświadczenia, które chcą poszerzyć swoje horyzonty, poznać możliwości wyjazdów zagranicznych oraz w miłej atmosferze doświadczyć zetknięcia z inną kulturą.
Bezpieczne poszukiwanie pracy za granicą, szok kulturowy, czy komunikacja międzykulturowa - to tylko część tematów, które poruszymy w tym roku podczas Szkoleń Otwartości Kulturowej.
Jesteś osobą otwartą i ciekawą świata? Dajemy Ci wyjątkową możliwość, aby zrealizować swoje marzenie o wyjeździe za granicę. Podczas Tragów poznasz ofertę wystawców z uczelni i instytucji zajmujących się koordynacją międzynarodowych programów naukowych, a także wolontariatem, praktykami, stażami i pracą za granicą. Nie przegap tej szansy.
Dlaczego niektórzy decydują się na wolontariat zagraniczny? Jak wyglądają ich przygotowania do wyjazdu? Czym zajmują się w kraju docelowym? Już niebawem usłyszycie odpowiedzi na te (i wiele innych) pytań. A to wszystko przy aromatycznej kawie i pysznym ciastku!

Czwarta edycja Tygodnia Międzykulturowego odbędzie się w dniach 6 – 13 maja  2018 r. w Poznaniu. Na całość projektu składa się sześć głównych inicjatyw:

1. SzOK, czyli Szkolenia Otwartości Kulturowej:
Termin: 7 – 11 maja 2018 r.
Miejsce: Dom Studencki Jowita, (ul. Zwierzyniecka 7), Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej (ul. Piotrowo 2)
Zapisy na szkolenia: https://tinyurl.com/szok-2018

1. Warsztaty gry Toguz Korgool:
Termin: 6 maja 2018 r., g. 16:00 – 18:00
Miejsce: Migrant Info Point (ul. Święty Marcin 78), pokój 424

1. Międzykulturowa Kawiarenka z Pasją:
Termin: 7 maja 2018 r., g. 16:30 – 18:00
Miejsce: Wydział Studiów Edukacyjnych UAM (ul. Szamarzewskiego 89), sala 210

1. Targi Programów i Wyjazdów Zagranicznych:
Termin: 8 maja 2018 r., g. 11:00 – 15:00
Miejsce: Wydział Studiów Edukacyjnych UAM (ul. Szamarzewskiego 89), bud. D, hol główny

1. Międzynarodowy Mecz Piłkarski