Czwartek, 6 czerwca 2024

Niechaj przystaną Ci co biegają…

„Nie walcz, nie skomlij pośle co na ośle jedziesz i głośniej od niego rżysz. Niechaj przystaną Ci co biegają, co radości gubią na dziurawej drodze. Życzliwymi bądźcie! Nie od święta – bo i te miną…”. To tylko fragment życzeń, jakie do Narodu Polskiego skierowali studenci politologii PWSZ w Koninie w etiudzie teatralnej „Polityczne rozważania nad żłóbkiem”. Etiuda ta została wystawiona 18 grudnia 2012 r. przez studentów podczas zorganizowanej przez nich „Wigilii studenckiej 2012”.

Wigilię przygotowali studenci I i II roku politologii oraz członkowie Studenckiego Koła Naukowego Politologów. Do wigilijnego stołu, suto zastawionego na korytarzu obok Instytutu Politologii, zaprosili wszystkich chętnych studentów i pracowników Uczelni. Oprócz wspólnego kolędowania i biesiadowania na uczestników czekał „kąsek” w postaci etiudy teatralnej przedstawionej przez Ewelinę Stanisławską, Patrycję Łechtańską i Mirosława Jeżyka. W swych „Politycznych rozważaniach nad żłóbkiem” w sposób zabawny przedstawili polską rzeczywistość, zwracając zwłaszcza uwagę na nasze przywary narodowe i zachowania polityków. Po zakończonym występie wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczno-noworoczne w imieniu władz Instytutu Politologii złożył dr Jerzy Ciupa, wicedyrektor Instytutu.

Była to już druga „Wigilia studencka” zorganizowana przez studentów politologii. Inicjatorem i pomysłodawcą pierwszego takiego spotkania był dr Piotr Lisewski, wykładowca w Instytucie Politologii PWSZ w Koninie.

ekdar
  • DSC08852