Sobota, 1 czerwca 2024

Wielkie serca studentów PWSZ w Koninie

Podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w Koninie odbył się w „Galerii Nad Jeziorem”, uczelniane stoisko zorganizowali studenci (głównie zrzeszeni w różnych kołach naukowych) oraz Dział Promocji PWSZ w Koninie.

Prawie 40 studentów z olbrzymim zaangażowaniem przyłączyło się do tej szlachetnej akcji, by pomóc osobom potrzebującym. Na stoisku działo się mnóstwo ciekawych rzeczy. Sprzedawano ciasto, malowano twarze, robiono masaż. Zlicytowano także szereg gadżetów. Ponadto studenci pokazali sportowe show, malowali graffiti i zorganizowali loterię.

Studentki pedagogiki (Ilona Ruda, Marta Wacławek, Karolina Tomczak, Anna Wilamowska, Daria Sowińska, Natalia Szmigielska, Natalia Majer, Izabela Wozińska, Anna Buda i Daria Słobodzian), działające w Studenckim Kole Naukowym Młodych Pedagogów, prowadziły sprzedaż własnoręcznie upieczonych ciast (bardzo dobrych!). Całe ciasto rozeszło się, a dochód zasilił puszkę z datkami na stoisku uczelnianym, która stawała się coraz cięższa.

Utalentowane dziewczyny z pracy socjalnej, działające w Kole Naukowym Pegaz (Ewelina Prus, Magdalena Nasiewicz, Martyna Włodarczyk, Karolina Malinowska, Aleksandra Stańczak, Anna Kwaśna, Anna Tutak, Daria Gajdzińska i Marika Orchowska), malowały wszystkim chętnym twarze. Za taką przyjemność każdy bez wahania składał datek na WOŚP, zasilając puszkę wystawioną przez PWSZ w Koninie.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się także pokaz gimnastyki i akrobatyki, który dali na scenie studenci z Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia (Patryk, Łukasz i Emil Wrzesińscy), zaś swoimi wprost niesamowitymi umiejętnościami w freestyle football popisyał się Jakub Szczepankiewicz. Ich przygotowaniem zajęła się Pani dr Edyta Bielik, prodziekan WKFiOZ. Studenci z tego wydziału (Tomasz Krzymiński i Grzegorz Podrzycki) robili także na stoisku masaż, zbierając w ten sposób datki na WOŚP. Akcję zbiórki na stoisku uczelnianym wparli także studenci politologii Mirek Jeżyk i Ewelina Stanisławska.

Furorę zrobił także pokaz malowania graffiti. Swoim kunsztem popisał się student inżynierii środowiska z Zamiejscowego Wydziału Budownictwa i Instalacji Komunalnych w Turku, Damian Jambroży.

Podczas akcji zlicytowano „Kuferek Rektora PWSZ w Koninie”, gadżety wystawione przez Dział Promocji oraz miniaturę żurawia (małego dźwigu, nie ptaka…), skonstruowanego przez studentów mechaniki i budowy maszyn (zrzeszonych w Uczelnianym Kole NOT), przy wsparciu firm: Liebherr-Polska sp. z o.o. z Rudy Śląskiej i Zakładu Mechanicznego Jerzego Robaka z Kars. W akcję zaangażowali się: Krystian Kozłowski, Robert Forycki, Paulina Rachuba, Łukasz Wojewoda, Piotr Głowacki, Krzysztof Owsiński i opiekunka koła, Pani Dorota Kwiatkowska.

Pod młotek poszły także dwa kalendarze WOŚP, z podpisami Jurka Owsiaka, Doroty Wellman i Marcina Prokopa. Kalendarze na cele licytacji przekazał uczelni portal www.infokonin.pl.

Nie obyło się także bez loterii na stoisku PWSZ w Koninie. Studenci zarządzania z Koła Naukowego Rachunkowości „Controling” ufundowali jako nagrodę trzy darmowe rozliczenia PIT-ów. Dochód ze sprzedaży losów zasilił puszkę, która była już prawie pełna… Akcję zorganizowali Weronika Maciejewska, Kamil Jankowski, Agata Bartczak i Małgorzata Szubska.

PWSZ w Koninie pokazała, że jest uczelnią pełną empatycznych i cudownych ludzi, którzy potrafią dać z siebie wiele, by pomóc innym. W imieniu dzieci i seniorów dziękujemy wszystkim zaangażowanym studentom i pracownikom!

• DSC09063
  • DSC09069