Sobota, 1 czerwca 2024

Nowy partner Erasmus! University of Aveiro!

Do grona uczelni partnerskich PWSZ w Koninie dołączył Uniwersytet w Aveiro. Uniwersytet w Aveiro  to państwowa uczelnia utworzona w 1973 roku. Jedna z najbardziej dynamicznych i innowacyjnych uczelni w Portugalii. Kształci 15.000 studentów na studiach licencjackich, magisterskich oraz doktoranckich.  Uniwersytet składa się z 15 wydziałów min. Ochrony Środowiska, Biologii, Chemii, Fizyki, Geologii, Matematyki, Edukacji oraz Filologii.

Współpraca miedzy uczelniami dotyczyć będzie wymiany studentów i wykładowców kierunku filologia (język angielski i język niemiecki) oraz zarządzanie w ramach programu Erasmus.  Umowa obowiązuje na lata 2012-2014.

Główna siedziba uniwersytetu znajduje się w Aveiro, mieście położonym nad Oceanem Atlantyckim.  Jest  to piąte pod względem liczby ludności miasto w Portugalii, liczące ponad 73.000 mieszkańców.

• zdjęcie aveiro 3
  • zdjęcie Aveiro