Piątek, 26 kwietnia 2024

Zakończenie studiów podyplomowych

Kolejna grupa słuchaczy studiów podyplomowych „Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna” edycja II przystąpiła  19 czerwca do egzaminu końcowego. Z dużą satysfakcją pożegnaliśmy bardzo liczną 32 osobową grupę osób, przygotowanych do pracy dziećmi przedszkolnymi i dziećmi klas I – III szkoły podstawowej.

Rok akademicki szybo minął, a nasza niezwykle radosna i aktywna grupa, a w drugim semestrze już w podziale na dwie, zdążyła się bardzo ze sobą zżyć. Wspólnie przeżywaliśmy z nimi ich życiowe radości, np. narodzin dzieci, ale też trudne smutne chwile.
To był bardzo intensywny i pracowity rok w ciągu którego kadra dydaktyczna podzieliła się swoim doświadczeniem zawodowym, stwarzała sposobności do dialogu i poszukiwania efektywnych rozwiązań metodycznych w obszarze pracy z dziećmi oraz inspirowała do świadomego i odpowiedzialnego wpływania na jakość edukacji elementarnej w dalszej karierze zawodowej.

Z uznaniem przyglądaliśmy się zajęciom próbnym przygotowywanym i realizowanym w warunkach symulacyjnych przez słuchaczy. Odzwierciedlały zaangażowanie, dobre przygotowanie merytoryczne i metodyczne oraz kreatywność tak ważną w pracy nauczyciela nie tylko małych dzieci. Załączone zdjęcia tylko w części oddają obraz i atmosferę tych wydarzeń, które oglądając słuchacze zapewne będą wspominać, a niektóre sytuacje przejdą do historii w postaci anegdot.

Życzymy absolwentom naszych studiów podyplomowych szczęścia w życiu osobistym oraz spełnienia planów życiowych i satysfakcji w życiu zawodowym.

Tekst i zdjęcia: M. Chybicka