Sobota, 20 kwietnia 2024

Trzy minuty od finałów Mistrzostw Polski

Reprezentacja studentów PWSZ w Koninie wzięła udział w turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej,  które odbyły się od 22 do 25 maja w Szczecinie.Koninianie trafili do grupy B wraz z Uniwersytetem Ekonomicznym z Poznania, Politechniką Gdańską, Wyższą Szkołą Gospodarki z Bydgoszczy oraz Uniwersytetem Szczecińskim.

W pierwszym dniu turnieju, podopieczni trenera Romana Jaszczaka rozegrali jedno spotkanie,w którym gładko ograli UEP Poznań 6:2. Trzema bramkami w tym meczu popisał się debiutujący w uczelnianych barwach Eryk Rusin, dwie bramki dołożył Maciej Maliński a jedną Dawid Kierzek. W drugim dniu zmagań, zawodnicy z Konina zremisowali z Uniwersytetem Szczecińskim 1:1, a bramkę dla PWSZ strzelił Dawid Kierzek. Kolejnym przeciwnikiem akademików z Konina była drużyna Politechniki Gdańskiej. Po bardzo wyrównanym meczu padł wynik 1:0 a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Wiktor Kacprzak.

Przed ostatnim meczem fazy grupowej z WSG Bydgoszcz, podopieczni trenera Jaszczaka liderowali w grupie B i remis wystarczał im do zajęcia 1 miejsca w grupie,które gwarantowało awans do Akademickich Mistrzostw Polski.

Zawodnicy PWSZ byli stroną przeważającą w tym spotkaniu, jednak nie ustrzegli się błędów i do przerwy przegrywali 1:0. W drugiej połowie spotkania drużyna z Konina raz po raz atakowała bramkę Bydgoskiej uczelni i w końcu dopięła swego.

Po znakomitym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, kapitana konińskiej uczelni - Sebastiana Raczkowskiego bramkę zdobył Andrzej Górski. Wynik 1:1 utrzymywał się dłuższy czas. I gdy wydawało się ,że mecz zakończy się remisem, drużyna z Bydgoszczy wywalczyła rzut wolny z około 30 metrów. Zawodnik drużyny WSG uderzył w okienko bramki strzeżonej przez Jaskulskiego dając prowadzenie swojej drużynie 3 minuty przed końcem spotkania. Drużynie PWSZ Konin nie udało się już odwrócić losów meczu. Porażka 2:1 spowodowała , że koninianie zajęli 3 miejsce w grupie B (Przegrywając drugie miejsce gorszą różnica bramek z Uniwersytetem Szczecińskim), oraz 5 miejsce w całym turnieju. Do turnieju finałowego awansowały 3 najlepsze drużyny turnieju (Politechnika Poznańska, WSG Bydgoszcz oraz Uniwersytet Szczeciński). Jednak dobra gra drużyny PWSZ Konin nie umknęła delegatom obecnym na turnieju w Szczecinie, którzy zaprosili naszą uczelnię na turniej piłki nożnej w Eindhoven w dniach 02-04.06.2017.

Trener: Jaszczak Roman
Skład drużyny PWSZ Konin:
Wodnicki Damian, Jaskulski Jakub - Raczkowski Sebastian, Kierzek Dawid, Kacprzak Wiktor, Gołębiowski Mateusz, Maliński Maciej, Górski Andrzej, Gołza Bartosz, Jóżwiak Kamil, Pilarczyk Tomasz, Rusin Eryk, Broniszewski Kornel, Krawczyk Adrian.