Piątek, 17 maja 2024

Drzwi Otwarte w PWSZ ‒ tuż, tuż

Zbliżają się Drzwi Otwarte w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie ‒ największa tego typu impreza w naszym regionie. 31 marca zainteresowani studiami wyższymi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mogli poznać uczelnię niemal od podszewki.

Żadna z wyższych uczelni regionu konińskiego nie ma tak szerokiej i różnorodnej oferty kształcenia wyższego jak PWSZ w Koninie. W najbliższym roku akademickim proponuje studia na dziesięciu kierunkach licencjackich (w tym 28 specjalności), czterech kierunkach inżynierskich (w tym 11 specjalności) oraz na studiach filologicznych magisterskich – dwie specjalności.
Potencjalni kandydaci będą mogli tego dnia zobaczyć uczelnię od środka, a nawet zajrzeć (w niektóre) jej zakamarki. Co ważniejsze jednak, będą mogli porozmawiać ze studentami i wykładowcami wszystkich kierunków, obejrzeć prezentacje  przygotowane specjalnie z myślą o nich.

Oprócz stoisk pokazujących zarówno najciekawsze, jak też trudne ‒ bo są i takie ‒ strony poszczególnych kierunków, swoje możliwości przedstawią samorząd studencki i studenckie koła naukowe.

Nie zabraknie, jak co roku, konkursów z nagrodami. Będą wśród nich bilety do parku wodnego, linowego, do kin i na koncerty, wejściówki do restauracji i kawiarni, zaproszenie na sesję zdjęciową i wiele innych.

Jednak największe nagrody można zdobyć w konkursie „PWSZ moją uczelnią”. Warunkiem udziału jest zdjęcie wykonane 31 marca, podczas Drzwi Otwartych. Praca musi nawiązywać do tematu konkursu oraz zawierać elementy identyfikujące uczelnię – na zdjęciu powinno być widoczne logo PWSZ w Koninie, minimum 5 osób z klasy, maksymalnie – cała klasa. Termin nadsyłania do 14 kwietnia na adres: kolo.wizja@wp.pl (szczegółowy regulamin konkursu: na stronie www.pwsz.konin.edu.pl

A do wygrania:
  •  za I miejsce – karnet na paintballa w "Paintball Konin Sektor X” dla całej klasy autora zdjęć, 2 godziny gry, wartość nagrody 1200 z brutto,
  •  za II miejsce – karnet na pizzę w pizzerii „K-2 Konin Zatorze Michalak” dla całej klasy,
  •  za III miejsce – zestawy gadżetów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie dla całej klasy,

Dodajmy, że konkurs odbywa się pod patronatem portalu LM, TWOJA SŁUPCA, TUREK NET, E-KOŁO.

A jeśli mowa o zdjęciach, to tegoroczne spotkanie z PWSZ w Koninie będzie można uwiecznić zdjęciami wykonanymi w bezpłatnej fotobudce.

Sponsorzy Drzwi Otwartych 2015