Sobota, 18 maja 2024

Globalne i lokalne perspektywy oglądu współczesnych problemów społecznych

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe: ,,Współczesne problemy społeczne: perspektywy globalne i lokalne’’ odbyło się 4 czerwca 2019 r. w Katedrze Pedagogiki i Pracy Socjalnej PWSZ w Koninie.

Twórcza debata toczyła się wokół wybranych aktualnych kwestii społecznych i sposobów radzenia sobie z nimi w skali makrostrukturalnej jak w odniesieniu do działań lokalnych (w realiach Polski i Słowacji), takich jak: status pracownika społecznego i kondycja pracy socjalnej, związki edukacji i polityki społecznej, kwestie migracji, uzależnień i bezrobocia, samobójstwa, znaczenie mediów w przemianach społecznych, itp.

Czynny udział w seminarium wzięli - prof. PaedDr. Peter Jusko, PhD. i PhDr. Marek Stachoň, PhD. (Uniwersytet Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy), wykładowcy z Katedry Pedagogiki i Pracy Socjalnej - prof. nadzw. dr hab. Jakub Bartoszewski, prof. nadzw. dr hab. Kinga Przybyszewska oraz mgr Artur Cygan i mgr Marcin Olejniczak (pomysłodawcy seminarium), a także studentki ,,Pedagogiki’’ (Nikola Kapela, Weronika Stasiak) oraz ,,Pracy Socjalnej’’ (Anita Maćczak, Alicja Dorabiała).