WYSOKI KONTRAST
polski english   tel. (63) 249-72-00
Szukaj:
Newsletter:
       
baner na stronę


Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Poniedziałek, 17 czerwca 2024

Logistyka

Specjalności:
  • transport i spedycja
  • magazynowanie i obsługa rynku
  • produkcja przemysłowa
  • handel międzynarodowy
 
Celem studiów jest przygotowanie absolwentów do pracy w przedsiębiorstwach, gdzie istnieje potrzeba zarządzania przepływem materiałów i organizowania transportu. Poprzez odpowiednio skonstruowany plan studiów absolwenci nabywają nie tylko podstawową wiedzę teoretyczną z obszaru ekonomii i zarządzania, ale przede wszystkim praktykę uzyskiwaną dzięki licznym przedmiotom prowadzonym przez osoby na co dzień zajmujące się logistyką zawodowo, oraz praktykom organizowanym w okolicznych przedsiębiorstwach.

Absolwenci kierunku logistyka na PWSZ w Koninie to nie tylko dobrze przygotowani i szybko adoptujący się do różnych wyzwań pracownicy obszaru logistyki, ale także potencjalni przedsiębiorcy znający zasady działania gospodarki rynkowej w strefie handlu i usług.

 Studenci mają do wyboru aż cztery specjalności:
  • transport i spedycja – specjalność ta przygotowuje absolwenta do podejmowania aktywności w branży transportowej i spedycyjnej (obrót towarowy, przewozy) a w szczególności na stanowiskach: spedytora, osoby zarządzającej organizacją i planowaniem tras oraz specjalisty ds. rozliczeń czasu pracy.
  • magazynowanie i obsługa rynku – absolwenci tej specjalności są przygotowani do pracy w dynamicznie rozwijającej się branży związanej z obsługą, dystrybucją towarów i ładunków składowanych w centrach logistycznych i magazynowych oraz przygotowuje do pracy na stanowiskach związanych ze specyfiką obsługi sieci handlowych,
  • produkcja przemysłowa – specjalność ta przygotowuje absolwentów do podejmowania aktywności w branży produkcyjnej, w szczególności na stanowiskach związanych z zaopatrzeniem, organizacją, planowaniem i kontrolą procesów produkcyjnych zarówno w małych przedsiębiorstwach jak i dużych koncernach produkcyjnych,
  • handel międzynarodowy – absolwenci tej specjalności są przygotowani do pracy w międzynarodowych przedsiębiorstwach i korporacjach na stanowiskach związanych z organizacją wymiany towarowej. Absolwent posiada praktyczną wiedzę m.in. z obszaru handlu, e-commerce, polityki celnej, negocjacji oraz zarządzania międzynarodowym łańcuchem dostaw.
 
Bez względu na wybraną specjalność, absolwenci posiadają wszechstronną wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne (w zakresie koniecznym zarówno do podjęcia zatrudnienia, jak i uruchomienia własnej działalności gospodarczej z zakresu spedycji, transportu, magazynowania, handlu i produkcji) uzyskane w ramach przedmiotów wspólnych, w tym o praktycznym charakterze. Ponadto, absolwenci są przygotowani do kontynuowania kształcenia na studiach drugiego stopnia na kierunku „zarządzanie i inżynieria produkcji” oferowanym przez PWSZ w Koninie, a także na kierunkach pokrewnych.

Program kształcenia dla kierunku "logistyka" jest tworzony przy współpracy firm i instytucji z branży TSL. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.

Czas trwania studiów: 3 lata
Program kształcenia dla kierunku "logistyka"- cykl 2016-2019
Uchwała w sprawie programu kształcenia
Efekty kształcenia
Plan studiów

Program kształcenia dla kierunku "logistyka"- cykl 2017-2020
Uchwała w sprawie programu kształcenia (załącznik)
Efekty kształcenia
Plan studiów


Program kształcenia dla kierunku "logistyka" - cykl 2018-2021
Uchwała w sprawie programu kształcenia
Efekty kształcenia
Plan studiów

Kalendarium

 
Logotyp 1Logotyp 2BIPSERMO
 
facebook
studia podyplomowe
Bezpieczeństwo i systemy ochrony Bezpieczeństwo wewnętrzneBudownictwoDietetyka EnergetykaFilologiaFilologia II stopieńFinanse i rachunkowośćFizjoterapia InformatykaInżynieria środowiskaJęzyki Obce w Mediach i Biznesie KosmetologiaMechanika i budowa maszyn LogistykaPedagogikaPielęgniarstwo Praca socjalnaWychowanie fizyczne ZarządzanieZarządzanie i inżynieria produkcjiZdrowie publiczne
kierunki