WYSOKI KONTRAST
polski english   tel. (63) 249-72-00
Szukaj:
Newsletter:
       
baner na stronę


Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Sobota, 22 czerwca 2024

Dlaczego warto studiować w PWSZ w Koninie?


Pielęgniarstwo, informatyka i kosmetologia to nowe kierunki, które w nowym roku akademickim zamierza uruchomić Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie. Uczelnia należy do grona najstarszych PWSZ-tów w Polsce ‒ działa od roku akademickiego 1998/1999. Jest również jedyną bezpłatną uczelnią w regionie.
 
Na uczelni działają 4 wydziały: Filologiczny, Społeczno-Ekonomiczny, Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia oraz Techniczny, które prowadzą studia na 17 kierunkach. Ich absolwenci otrzymują dyplom licencjata lub inżyniera, co daje wykształcenie wyższe I stopnia. Na filologii od dwóch lat kształci się również magistrów. PWSZ prowadzi też projekty, które wykraczają poza programy nauczania.

Władze przywiązują dużą wagę do wysokiej jakości kształcenia, a oferta edukacyjna jest stale różnicowana. Co roku uruchamiane są nowe kierunki, nowe studia podyplomowe, a ich programy modyfikowane pod kątem potrzeb rynku pracy. Przewidują zajęcia laboratoryjne, warsztatowe, które wiedzę teoretyczną wzbogacają o umiejętności i doświadczenia praktyczne.
Praktyczny profil nauczania to charakterystyczna cecha konińskiej PWSZ. Zobowiązuje studentów do zaliczania zajęć praktycznych, które związane są ze zdobywanym wykształceniem i dają pierwsze kroki w zawodzie. Prawidłowy przebieg praktyk gwarantują porozumienia, jakie uczelnia zawarła w tej sprawie z zakładami i instytucjami w całym regionie. PWSZ uczestniczy również w unijnym programie Erasmus+, który ułatwia (i dofinansowuje) wyjazdy na studia i praktyki za granicą. Wśród jej partnerów jest ponad 50 uczelni z całej Europy, m.in. Hiszpanii, Malty, Niemiec, Portugalii, Szwecji, Turcji, Wielkiej Brytanii, Włoch.

Uczelnia jest przyjazna osobom niepełnosprawnym, dba o techniczne udogodnienia, ale stosuje także technologie ułatwiające dotarcie do wszelkiej informacji. Natomiast pełnomocnik do spraw osób niepełnosprawnych i jego asystenci dbają o pomoc w codziennym życiu studenckim.

PWSZ ma swoją platformę e-learningową, na której uruchomiono 80 kursów dla studentów. Ten rodzaj komunikacji zapewnia lepszy kontakt między wykładowcami a studentami i zwiększa efektywność kształcenia. Kolejne kursy czekają na uruchomienie. Nasi studenci korzystają z elektronicznych indeksów (na uczelni działa bezprzewodowy internet). Każdy ma indywidualne konto, dzięki czemu może monitorować swoje osiągnięcia, opłaty za studia, stypendia, kontaktować się ze swoim dziekanatem. 

Kampus uczelni mieści się w czterech kompleksach budynków, które mają kilkadziesiąt dobrze wyposażonych sal dydaktycznych, ćwiczeniowych, pracowni komputerowych i technicznych. W jednym z nich mieści się jedyna w tej części Wielkopolski biblioteka uczelniana. Każdy może z niej korzystać. Natomiast do dyspozycji studentów są dwa akademiki z komfortowo urządzonymi pokojami w pokojach jedno-, dwu- i trzyosobowych.
 Sprawdz naszą ofertę, a jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz do nas.Centrum Rekrutacji i Karier PWSZ w Koninie, ul. Przyjaźni 1
tel. 63 249 72 37
rekrutacja@konin.edu.pl
www.pwsz.konin.edu.pl
 


 

 
Monika Wojciechowska
 

Kalendarium

 
Logotyp 1Logotyp 2BIPSERMO
 
facebook
studia podyplomowe
Bezpieczeństwo i systemy ochrony Bezpieczeństwo wewnętrzneBudownictwoDietetyka EnergetykaFilologiaFilologia II stopieńFinanse i rachunkowośćFizjoterapia InformatykaInżynieria środowiskaJęzyki Obce w Mediach i Biznesie KosmetologiaMechanika i budowa maszyn LogistykaPedagogikaPielęgniarstwo Praca socjalnaWychowanie fizyczne ZarządzanieZarządzanie i inżynieria produkcjiZdrowie publiczne
kierunki