WYSOKI KONTRAST
polski english   tel. (63) 249-72-00
Szukaj:
Newsletter:
       
baner na stronę


Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Wtorek, 25 czerwca 2024

Relacje 2013

Zaryzykuj!
Na co dzień studiują pedagogikę w PWSZ w Koninie. Te wakacje postanowiły spędzić w Hiszpanii, gdzie odbywają zagraniczną praktykę zawodową w ramach Programu LLP-Erasmus. Mowa o studentkach: Justynie Makule i Patrycji Szulczyk.
 
Najlepsza decyzja w naszym życiu? Wyjazd na praktyki. Jest do doskonały sposób na poznanie samego siebie! A my należymy do tych szczęśliwców, którym do tego udało się poznać wielu wspaniałych ludzi.
Hiszpania jest idealnym miejscem do podjęcia praktyk. Cudowna pogoda, świetni ludzie, genialna atmosfera w pracy i najważniejsze – możliwości, poszerzanie horyzontów. Nie ukrywajmy, w pracy nie zawsze jest lekko. Bywają dni, kiedy przez 8 godzin musimy biegać po restauracji, ale to nie ma znaczenia, bo jesteśmy tu jak jedna rodzina i zawsze można liczyć na pomoc innej osoby. Do naszych obowiązków należy sprzątanie stołów, przygotowywanie ich do posiłków i przyjmowanie zamówień na napoje – dzięki temu nauczyłyśmy się już dość dobrze hiszpańskiego i francuskiego! Najważniejsze jednak to szeroki uśmiech, co w tak cudownym miejscu nie jest dla nas żadnym problemem. Klientów często interesuje skąd pochodzimy, można powiedzieć, że jesteśmy pewnego rodzaju atrakcją. To dla nas bardzo miłe. Często zagadują nas i pytają, jak się czujemy.
Praca pracą, nauka nauką, a zabawa – no cóż… W Hiszpanii imprezy nigdy się nie kończą. Akurat podczas naszego pobytu w El Rompido odbywała się czterodniowa fiesta, na którą zjechało się pół Andaluzji. Przeżyłyśmy!!! Poznałyśmy wielu zwariowanych ludzi. Szczególnie pozytywni są animatorzy, dzięki którym nigdy się nie nudzimy. Koncerty, tańce na plaży, wycieczki albo po prostu leniwy dzień w dobrym towarzystwie. Mówiąc o dniach… niestety, mijają nam tutaj bardzo szybko, dlatego staramy się wyciągać jak najwięcej z każdej chwili.
Miałyśmy mały problem z mieszkaniem. Nie wszystko jest idealne. Przez pierwsze dwa dni mieszkałyśmy same w apartamencie w hotelu, następnie na 5 dni przenieśli nas do dwóch innych praktykantek z Francji, później przeprowadziłyśmy się do mieszkania w oddalonej o 7 km miejscowości Cartaya, teraz żyjemy w ślicznym domku przy plaży w El Rompido z czterema współlokatorami, a we wrześniu najprawdopodobniej znów wrócimy do hotelu. Patrząc pozytywnie – przynajmniej poznajemy nowe miejsca… Tak naprawdę kwestia mieszkania jest tu jedyną rzeczą, jaka nas niezmiernie irytuje. Ale wszystko da się przeżyć!
Czujemy się dobrze, jesteśmy zadowolone i każdemu, kto wciąż się waha lub boi, śmiało możemy powiedzieć: zaryzykuj! Na pewno nie będziesz żałował. Boisz się, że nie dasz rady? My też się bałyśmy. Martwisz się o poziom języka? Nauczysz się go tutaj lepiej, niż przez wszystkie lata nauki szkolnej. Niepokoi Cię zmiana otoczenia, inna kultura, obcy ludzie? Uśmiech potrafi zdziałać cuda i oznacza to samo w każdym języku. A świat należy do odważnych!

Kalendarium

 
Logotyp 1Logotyp 2BIPSERMO
 
facebook
studia podyplomowe
Bezpieczeństwo i systemy ochrony Bezpieczeństwo wewnętrzneBudownictwoDietetyka EnergetykaFilologiaFilologia II stopieńFinanse i rachunkowośćFizjoterapia InformatykaInżynieria środowiskaJęzyki Obce w Mediach i Biznesie KosmetologiaMechanika i budowa maszyn LogistykaPedagogikaPielęgniarstwo Praca socjalnaWychowanie fizyczne ZarządzanieZarządzanie i inżynieria produkcjiZdrowie publiczne
kierunki