WYSOKI KONTRAST
polski english   tel. (63) 249-72-00
Szukaj:
Newsletter:
       
baner na stronę


Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Wtorek, 25 czerwca 2024

Filologia - studia pierwszego stopnia

 Specjalności:
  • filologia angielska z językiem i kulturą biznesu
  • filologia angielska z komunikacją i elementami mediacji interkulturowej
  • filologia angielska z wiedzą o turystyce międzynarodowej i językiem niemieckim
  • filologia angielska z wiedzą o turystyce międzynarodowej i językiem włoskim
  • filologia germańska z elementami logistyki
  • filologia germańska z językiem i kulturą biznesu
  • filologia germańska z komunikacją i elementami mediacji interkulturowej
  • filologia germańska z komunikacją interpersonalną
Studia filologiczne kształcą przyszłych nauczycieli języków angielskiego i niemieckiego nauczających w przedszkolach i szkołach podstawowych (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 r.) oraz kandydatów do pracy w instytucjach wymagających umiejętności posługiwania się językami obcymi. Studenci mają szansę w pełni opanować umiejętności posługiwania się językiem angielskim i językiem niemieckim na poziomie zbliżonym do reprezentowanego przez rodzimych użytkowników. Wiedza zdobyta w czasie studiów obejmuje także znajomość struktury obydwu języków, ich historię, zróżnicowanie terytorialne i społeczne, literaturę, kulturę i historię krajów ich pochodzenia. Studia zapewniają również poznanie zagadnień psychologii uczenia się i nauczania. Stanowią znakomitą podstawę do kontynuowania studiów na poziomie magisterskim.
 
Filologia angielska z językiem i kulturą biznesu. Absolwent jest wykwalifikowanym specjalistą w zakresie języka angielskiego – potrafi się nim posługiwać w mowie i piśmie na poziomie rodzimych użytkowników, czyli C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, jak również posiada umiejętność ustawicznego samokształcenia. Jest przygotowany do pracy w instytucjach, w których wymagana jest umiejętność posługiwania się językiem angielskim w sytuacjach zawodowych (np. opracowywanie dokumentów). Posiada również wiedzę dotyczącą funkcjonowania szeroko pojętego biznesu, znajomość fachowego języka, a dzięki przygotowaniu do funkcjonowania w przestrzeni interkulturowej potrafi współpracować z partnerem zagranicznym.

Filologia angielska z komunikacją i elementami mediacji interkulturowej. Absolwent jest wykwalifikowanym specjalistą w zakresie języka angielskiego – potrafi się nim posługiwać w mowie i piśmie na poziomie rodzimych użytkowników, czyli C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, jak również posiada umiejętność ustawicznego samokształcenia. Jest przygotowany do pracy w instytucjach, w których wymagana jest umiejętność posługiwania się językiem angielskim w sytuacjach zawodowych (np. opracowywanie dokumentów). Posiada również wiedzę dotyczącą funkcjonowania najważniejszych instytucji, a dzięki przygotowaniu do funkcjonowania w przestrzeni interkulturowej potrafi współpracować z partnerem zagranicznym. Absolwent ma uprawnienia do nauczania języka angielskiego w przedszkolach i szkołach podstawowych (specjalność przygotowuje do zawodu nauczyciela zgodnie ze standardami kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela, z dnia 17 stycznia 2012 r.).

Filologia angielska z wiedzą o turystyce międzynarodowej i językiem niemieckim. Absolwent jest wykwalifikowanym specjalistą w zakresie języka angielskiego – potrafi się nim posługiwać w mowie i piśmie na poziomie rodzimych użytkowników, czyli C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, jak również posiada umiejętność ustawicznego samokształcenia. Jest przygotowany do pracy w instytucjach, w których wymagana jest umiejętność posługiwania się językiem angielskim w sytuacjach zawodowych (np. opracowywanie dokumentów). Posiada również wiedzę dotyczącą funkcjonowania szeroko pojętego biznesu, znajomość fachowego języka z obszaru wiedzy o turystyce międzynarodowej, a dzięki przygotowaniu do funkcjonowania w przestrzeni interkulturowej potrafi współpracować z partnerem zagranicznym. Absolwent zna również język niemiecki w stopniu pozwalającym na komunikację i realizację podstawowych zadań profesjonalnych pisemnych i ustnych.
 
Filologia angielska z wiedzą o turystyce międzynarodowej i językiem włoskim. Absolwent jest wykwalifikowanym specjalistą w zakresie języka angielskiego – potrafi się nim posługiwać w mowie i piśmie na poziomie rodzimych użytkowników, czyli C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, jak również posiada umiejętność ustawicznego samokształcenia. Jest przygotowany do pracy w instytucjach, w których wymagana jest umiejętność posługiwania się językiem angielskim w sytuacjach zawodowych (np. opracowywanie dokumentów). Posiada również wiedzę dotyczącą funkcjonowania szeroko pojętego biznesu, znajomość fachowego języka z obszaru wiedzy o turystyce międzynarodowej, a dzięki przygotowaniu do funkcjonowania w przestrzeni interkulturowej potrafi współpracować z partnerem zagranicznym. Absolwent zna również język włoski w stopniu pozwalającym na komunikację i realizację podstawowych zadań profesjonalnych pisemnych i ustnych.
 
Filologia germańska z elementami logistyki. Absolwent jest wykwalifikowanym specjalistą w zakresie języka niemieckiego – potrafi się nim posługiwać w mowie i piśmie na poziomie rodzimych użytkowników, czyli C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, jak również posiada umiejętność ustawicznego samokształcenia. Jest przygotowany do pracy w instytucjach, w których wymagana jest umiejętność posługiwania się językiem niemieckim w sytuacjach zawodowych (np. opracowywanie dokumentów). Posiada również wiedzę o podstawach logistyki, zna odpowiedni język i potrafi pracować z profesjonalnymi tekstami w tym obszarze.
 
Filologia germańska z językiem i kulturą biznesu. Absolwent jest wykwalifikowanym specjalistą w zakresie języka niemieckiego – potrafi się nim posługiwać w mowie i piśmie na poziomie rodzimych użytkowników, czyli C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, jak również posiada umiejętność ustawicznego samokształcenia. Jest przygotowany do pracy w instytucjach, w których wymagana jest umiejętność posługiwania się językiem niemieckim w sytuacjach zawodowych (np. opracowywanie dokumentów). Posiada również wiedzę dotyczącą funkcjonowania szeroko pojętego biznesu, znajomość fachowego języka, a dzięki przygotowaniu do funkcjonowania w przestrzeni interkulturowej potrafi współpracować z partnerem zagranicznym.

Filologia germańska z komunikacją i elementami mediacji interkulturowej. Absolwent jest wykwalifikowanym specjalistą w zakresie języka niemieckiego – potrafi się nim posługiwać w mowie i piśmie na poziomie rodzimych użytkowników, czyli C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, jak również posiada umiejętność ustawicznego samokształcenia. Jest przygotowany do pracy w instytucjach, w których wymagana jest umiejętność posługiwania się językiem niemieckim w sytuacjach zawodowych (np. opracowywanie dokumentów). Posiada również wiedzę dotyczącą funkcjonowania najważniejszych instytucji, a dzięki przygotowaniu do funkcjonowania w przestrzeni interkulturowej potrafi współpracować z partnerem zagranicznym. Absolwent ma uprawnienia do nauczania języka angielskiego w przedszkolach i szkołach podstawowych (specjalność przygotowuje do zawodu nauczyciela zgodnie ze standardami kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela, z dnia 17 stycznia 2012 r.).

Filologia germańska z komunikacją interpersonalną. Absolwent jest wykwalifikowanym specjalistą w zakresie języka niemieckiego – potrafi się nim posługiwać w mowie i piśmie na poziomie rodzimych użytkowników, czyli C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, jak również posiada umiejętność ustawicznego samokształcenia. Jest przygotowany do pracy w instytucjach, w których wymagana jest umiejętność posługiwania się językiem niemieckim w sytuacjach zawodowych (np. opracowywanie dokumentów). Potrafi bardzo dobrze posługiwać się językiem niemieckim w kontaktach interpersonalnych, jest przygotowany do obsługi klienta zagranicznego, do pracy w charakterze asystenta przy tłumaczeniu i prowadzeniu negocjacji, do tłumaczenia rozmów i tekstów pisanych w przestrzeni zawodowej.

Program kształcenia dla kierunku "filologia" jest tworzony przy współpracy szkół ponadgimnazjalnych, biura tłumaczeń oraz firm zajmujących się handlem międzynarodowym. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.
 
Czas trwania studiów: 3 lata

Program kształcenia dla kierunku "filologia" - cykl 2012-2015
Uchwała w sprawie programu kształcenia 
Wybrane elementy programu kształcenia
Efekty kształcenia
Plan studiów


Program kształcenia dla kierunku "filologia" - cykl 2013-2016
Uchwała w sprawie programu kształcenia
Wybrane elementy programu kształcenia
Efekty kształcenia
Plan studiów

Program kształcenia dla kierunku "filologia" - cykl 2014-2017
Uchwała w sprawie programu kształcenia 
Wybrane elementy programu kształcenia
Efekty kształcenia
Plan studiów

Kalendarium

 
Logotyp 1Logotyp 2BIPSERMO
 
facebook
studia podyplomowe
Bezpieczeństwo i systemy ochrony Bezpieczeństwo wewnętrzneBudownictwoDietetyka EnergetykaFilologiaFilologia II stopieńFinanse i rachunkowośćFizjoterapia InformatykaInżynieria środowiskaJęzyki Obce w Mediach i Biznesie KosmetologiaMechanika i budowa maszyn LogistykaPedagogikaPielęgniarstwo Praca socjalnaWychowanie fizyczne ZarządzanieZarządzanie i inżynieria produkcjiZdrowie publiczne
kierunki